معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

4 نفر از سربازان حادثه نی‌ریز در بیمارستان حال مساعدی ندارند

خورشید آنلاین

به گزارش خبرنگار خورشید آنلاین از شیراز، محمد کاظم تدین ظهر سه شنبه در نشستی خبری آخرین وضعیت سربازان حادثه دیده را بازگو کرد و گفت: تعداد حادثه دیدگان این تصادفات 106نفر  بودند که 47 نفر از مصدومان مربوط به اتوبوس اول و 59 نفر مربوط به اتوبوس دوم می باشد وی گفت: از این تعداد 16 نفر در صحنه و 3نفر در مسیر اعزام جان خود را از دست دادند.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: 87مصدوم به مراکز درمانی رجایی و نمازی انتقال داده شدند که از این تعداد تنها 23 نفر دیگر در بیمارستان ها هستند و ۴ نفر آنها متاسفانه وضعیت مناسبی ندارند.

وی با اشاره به زمان ورود مصدومان به بیمارستان و رسیدگی به آنها گفت: این نشان از موفقیت در یک رزمایش بزرگ بود که دانشگاه علوم پزشکی سربلند از آن بیرون آمد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: از جمع ۲۳ نفر باقی مانده نیز ۴ نفر با دستور پزشک مرخص هستند اما به به دلایل غیر درمانی خودشان درخواست کردند که در بیمارستان حضور داشته باشند که نشان از توان درمانی علوم پزشکی شیراز است.

تدین ادامه داد: تمامی مراحل درمان برای افراد حادثه دیده  و راننده و مصدومان غیر ایرانی در این 2 تصادف  به طور رایگان انجام شده است و هیچگونه مشکلی در این راستا وجود نداشته است.
 
محمد کاظم تدین با اشاره به  اينكه هيچ يك از مصدومان براي دريافت خدمات درماني از بيمارستان‌هاي دولتي به بخش خصوصي اعزام نشده‌اند، گفت: يكي از مصدومان در صحنه تصادف با رضايت خودش ابتدا به بيمارستان ارتش در شيراز و سپس به بيمارستان ارديبهشت منتقل مي‌شود و روز يكشنبه گذشته نیز ترخیص شد کهبا توجه به اینکه در   بیمارستان اردیبهشت بستری بود وضعیت او را جویا می شدیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه مشکلی برای خدمات رسانی به مصدومین وجود نداشت، گفت: در زمان بحران هرکس که برای رضای خدا بخواهد کمک کند ما استقبال می کنیم اما اینکه بخواهیم بنا به درخواست فردی، مصدوم را به بیمارستان خصوصی اعزام کنیم چنین نخواهیم کرد زیرا مراکز دولتی توانایی بسیار بالایی دارند.

شناسه خبر :1289 
456 کلیک ها  سه شنبه, 08 تیر 1395 ساعت 10:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا