رییس سازمان میراث فرهنگی کشور در شیراز؛

مرمت بناهای تاریخی کشور نیازمند 160 هزار میلیارد تومان اعتبار است/استان فارس در تمامی زمینه ها دارای جاذبه گردشگری است

خورشید آنلاین

به گزارش خبرنگار خورشید آنلاین از شیزاز، مسعود سلطانی فر عصر دوشنبه، سی و یکم خرداد ماه جاری، در صحن علنی شورای شهر شیراز با اشاره به امضاء قرارداد واگذاری ۲۸ منزل تاریخی به شهرداری شیراز، گفت: فارس استانی با ظرفیت در بخش های اقتصادی کشور بوده که در موضوع کشاورزی، معدن و صنعت دارای جایگاهی ویژه است.

معاون رییس جمهور افزود: استان فارس در تمامی رشته های شناخته شده گردشگری دنیا دارای ظرفیتی بی نظیر بوده زیرا بخش گردشگری دارای ۵ محور عمده است که در تمامی مباحث فارس دارای جایگاه است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه 32 هزار مکان در کل کشور به عنوان میراث ملی ثبت شده بیان کرد: از این تعداد  ۱۹ اثر به ثبت جهانی رسیده است که تمام این بناهای ثبت شده هزینه ای به مبلغ 160 هزار میلیارد تومان برای مرمت و ایمن سازی نیاز دارند،این در خالیست که کل اعتبارات کشور در بخش های مختلف ۲۹۴ هزار میلیارد تومان است.

معاون رییس جمهور با تاکید بر اینکه گنجینه ای از جاذبه های مختلف در فارس است افزود: همانگونه که خیلی از کشورهای بزرگ دنیا اقتصاد متمرکز بر گردشگری دارند ما نیز با توجه به رویکرد و نگاه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم  باید بر این مساله مهم تمرکز کنیم.

سلطانی فر ادامه داد:یکی از دستاورد های بزرگ این دولت در مساله میراث فرهنگی در امر مرمت سازی بوده است که  با تقاضای زیادی برای مرمت بناها رو به رو هستیم.

شناسه خبر :1113 
409 کلیک ها  دوشنبه, 31 خرداد 1395 ساعت 16:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا