آب ۲۱۲ روستای حاشیه دریاچه ارومیه شور است

خورشید آنلاین
  • لید خبر: ارومیه – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۲۱۲ روستای حاشیه دریاچه ارومیه متاثر از بحران خشک شدن این تالاب هستند و شوری آب دارند.

کاظم محمدی اقدم در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مشکل لب شوری آب ۲۷ روستای میاندوآب با تغییر منشا آب و بهبود کیفیت آب رفع شده است افزود: از محل اعتبارات صندوق توسعه اقدامات اجرایی ۵۵ روستا با تغییر آب ۱۸ منشا در حال اجراست.

وی با بیان اینکه همچنین بهبود کیفیت آب ۷۸ روستای دیگر حاشیه دریاچه ارومیه نیز در دست اقدام است عنوان کرد: در حال حاضر ۵۲ روستای حوزه آبریز دریاچه ارومیه همچنان مشکل لب شوری آب دارند که امیدواریم هر چه زودتر تدابیر لازم برای رفع مشکل این روستا نیز اتخاذ شود.

محمدی اقدم همچنین از اجرای طرح پایلوت برای اولین بار در کشور در مجتمع هشت روستای شهرک ارس از توابع پلدشت تحت عنوان حذف بیولوژیکی نیترات از منابع آب آشامیدنی خبر داد و عنوان کرد: این طرح با هدف بهبود کیفیت آب شرب روستایی اجرا می شود.

وی در خصوص میزان بهره مندی روستاییان استان از خدمات فاضلاب گفت: هم اکنون سیستم دفع اصولی فاضلاب در سه روستای استان در حال بهره برداری است و از محل صندوق توسعه چهار روستای استان نیز بزودی صاحب تصفیه خانه فاضلاب می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در خصوص میزان هدررفت آب در بخش روستایی استان نیز گفت: امسال با اقدامات متعدد میزان هدررفت آب در بخش روستایی استان به ۲۸.۲۴ درصد رسیده است.

محمدی اقدام نصب ۲۲۶ کنتور حجمی، تعویض ۱۰ هزار کنتور خانگی معیوب به همراه شناسایی یک هزار و ۴۵۱ انشعاب غیرمجاز و تبدیل آنها به انشعاب مجاز را از جمله اقدامات این شرکت در راستای کاهش میزان هدررفت آب در روستاهای استان عنوان کرد.

شناسه خبر :1782 
241 کلیک ها  سه شنبه, 02 شهریور 1395 ساعت 14:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا