با پیشنهاد شهرداری منطقه 8 شیراز

اولین تفاهم نامه همکاری مناطق کلان شهرهای کشور رونمایی شد

خورشید آنلاین

در حاشیه نشست هم اندیشی رؤسای شوراهای اسلامی و شهرداران کلان شهرهای کشور به  پیشنهاد شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی (هشت) شیراز، اولین تفاهم نامه همکاری مناطق کلان شهرهای کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم رییس کمسیون برنامه ششم توسعه کشور فی مابین منطقه ثامن شهرداری مشهد (اولین حرم اهل بیت (ع)) و منطقه هشت شهرداری شیراز (سومین حرم اهل بیت (ع)) منعقدشد.
به نقل از روابط عمومی منطقه هشت شهرداری شیراز؛ این تفاهم نامه که در حضور شهرداران کلان شهر مشهد و شیراز به امضاء حمید ضمیری، شهردار منطقه ثامن و هادی شه دوست شیرازی ، شهردار منطقه هشت (تاریخی فرهنگی) شیراز رسید، در راستای گسترش و توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، زیارتی، گردشگری و اقتصادی این دو منطقه از کلان شهرهای کشور می باشد.
هادی شه دوست شیرازی در این زمینه گفت: به یمن حضور مبارک حضرت شمس الشموس علی ابن موسی الرضا (ع) در محدوده منطقه ثامن مشهد و حضور والای آستان امین ولایت حضرت سید السادات الاعاظم سیدمیراحمد ابن موسی الکاظم (ع)  در محدوده منطقه هشت شیراز و وجود سایر مشترکات این دو منطقه به آن شدیم تا با یک پیشنهاد در سطح ملی، افتخار اولین تفاهم نامه مناطق شهری کلان شهرها در جهت پیوند این دو قطب مذهبی کشور نصیب شهر شیراز شود.
وی افزود: تبادل اطلاعات و تجربیات فرهنگی- مبادله کتب، نشریات و اسناد علمی- تولید نرم افزارهای علمی و فرهنگی- تأمین محتوای سایتها و مجلات در زمینه گردشگری و زیارتی- برپایی نمایشگاه های صنایع دستی ، محصولات فرهنگی و آداب و سنت ها- معرفی ایده های نوین در جهت ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی به ویژه فرهنگ زیارت و آداب سفر- بررسی ایجاد شرایط لازم به منظور انگیزه بخشی به دانشجویان به ارائه پایان نامه های تخصصی تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) با موضوعیت ظرفیت های گردشگری شهرداری های مناطق ثامن و هشت- فراهم نمودن بهره گیری از ظرفیت های طراحی شهری، المانهای شهری با محوریت حرمین شریف رضوی و احمدی و ... از جمله اهم عناوین این تفاهم نامه می باشد که در سه محور اصلی: امور فرهنگی – اجتماعی  ، امور خدمات و بازرگانی  و توسعه مناسبات بین مناطق آمده است.
شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز ادامه داد: به لحاظ وسعت منطقه ای ، جمعیت و کاربری ها و ... شباهت های بسیاری بین این دو منطقه وجود دارد که می توان با بهره گیری از تجارب یکدیگر در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری گردیده، از بسیاری از هزینه ها و دوباره کاری ها جلوگیری بعمل آید.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام شهرداری شیراز در بین کلان شهرهای کشور بعنوان یکی از مصادیق عملی اقتصاد مقاومتی و زمینه ساز جذب گردشگران مذهبی از سراسر دنیا می باشد.
شه دوست شیرازی در پایان اظهار داشت: جزئیات اجرایی این تفاهم نامه در سفر شهردار منطقه ثامن مشهد و کارشناسان آن شهرداری به شیراز صورت خواهد پذیرفت و با عنایات خاصه خاندان عصمت و طهارت و وجود ذی جود حضرت ثامن الحج (ع) و حضرت احمد ابن موسی (ع) و سایر امامزادگان واجب التکریم شهر مقدس شیراز،  شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش شهر شیراز خواهیم بود.

شناسه خبر :962 
322 کلیک ها  دوشنبه, 03 خرداد 1395 ساعت 08:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا