شهردار مرودشت خبر داد

استفاده از پساب فاضلاب شهری در حفظ و نگهداری فضای سبز شهرستان مرودشت

خورشید آنلاین

 

شهردار مرودشت  با اشاره به خشکسالی های اخیر وکمبود کمی وکیفی آب اظهار داشت، آبیاری فضای سبز شهر مرودشت در آینده نزدیک باپساب آبیاری خواهد شد .

 سید منصور جعفری در حاشیه  بازدید از تصفیه خانه فاضلاب پیشنهاد داد با توجه به  خشکسالی های اخیر و کمبود کمی و کیفی آبهای زیرزمینی و ضرورت توجه به حفظ و نگهداری فضای سبز شهری موجود و  و جود پتانسیل پساب فاضلاب بعنوان یک منبع آبی پایداردر آبیاری و حفظ و نگهداری وتوسعه فضای سبز شهر مرودشت  استفاده شود.

وی در ادامه بیان داشت : نیاز مراکز صنعتی و کارخانجات به آب باعث شده تا بازیافت و تصفیه فاضلاب شهری از اهمیت بالایی برخوردار شود.

شهردا مرودشت تصریح کرد: آبیاری پارکها ، فضای سبز و بوستانهای شهری و تامین آب مورد نیاز برخی صنایع توسط پساب حاصل از تصفیه فاضلاب شهری از جمله مهمترین اهداف بشمار میرود که در حال حاضر در شهر مرودشت با 150 هزار نفر جمعیت شهر نشین در خروجی تصفیه خانه آبی معادل 180 لیتر بر ثانیه تصفیه و پس از بی خطر سازی به رودخانه کر هدایت می شود.

وی ادامه داد:مجتمع پتروشیمی شیراز و شهرداری مرودشت در حال حاضر تنها سازمانهایی هستند که آمادگی خود را جهت استفاده از این آب  با تائیدیه مراجع ذیصلاح از نظر بهداشتی و زیست محیطی و... اعلام  کرده اند.

 فرماندار مرودشت در این دیدار با اشاره بر لزوم تکمیل شبکه فاضلاب شهری مرودشت ونیاز تامین اعتبار آن از سوی دولت  موضوع استفاده از پساب های حاصل از تصفیه فاضلاب های شهری را امری بسیار ضروری و لازم الاجراء بر شمردند .

او  با اشاره  به خشکسالی های اخیر و کاهش منابع آبی آمادگی کامل خود جهت همکاری با شهرداری و مجتمع پتروشیمی و اداره آبفای شهری جهت باز گرداندن این پساب های با ارزش به چرخه مصرف در کشاورزی و صنعت اعلام کرد .

شهرداری مرودشت در تامین منابع آب مصرفی شهروندان در فصل گرما و بحرانی  و اجرای  پروژه خط فاضلاب شهری همکاری صمیمانه ای با اداره آبفای شهری داشته است .

 

 

شناسه خبر :961 
321 کلیک ها  یکشنبه, 02 خرداد 1395 ساعت 14:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا