معاون خدمات مشترکان آبفای استان خبر داد

راه‌اندازی سامانه قرائت هوشمند کنتور آب در البرز

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    معاون خدمات مشترکان و درآمد آبفای البرز از راه‌اندازی سامانه قرائت هوشمند و صدور آنی قبض آب در این استان خبر داد.

 محمد جعفر قلی‌زاده گفت: در این روش هر مامور قرائت کنتور با در اختیار داشتن یک تبلت مجهز به سیم کارت که در آن نرم افزار ویژه قرائت نصب شده با اتصال به سیستم مرکزی قرائت، هر روز بدون نیاز به مراجعه به آبفا از طریق اینترنت به وسیله تبلت خود، برنامه کاری‌اش را برای روز جاری دریافت می‌کند.

وی افزود: سپس ارقام قرائت شده را به همراه زمان و موقعیت مکانی خود، به سیستم مرکزی انتقال می‌دهد. در ادامه این روند، سرور مرکزی، قبض نهایی مشترک را با آخرین اطلاعات موجود محاسبه و برای تبلت مامور قرائت ارسال می‌کند، تا وی قبض را در محل چاپ و در همانجا به مشترک ارایه کند و یا قبض را برای مشترک پیامک کند.

 وی با بیان برخی امکانات این سامانه نرم افزاری گفت: نیاز نداشتن به مراجعه مامور برای تخلیه اطلاعات، نگهداری نامحدود اطلاعات توسط ماموران در روزهای مختلف، جستجو در اطلاعات، مشاهده نقشه قرائت برای ماموران جدید، اخذ گزارشهای کنترلی، ذخیره سازی اطلاعات قرائت در زمان‌هایی که سرویس اینترنت فعال نباشد، جمع آوری اطلاعات تخلف مشترک مانند نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه، تغییر کاربری، ساخت و ساز، دستکاری کنتور و... و همچنین شناسایی آب غیر مجاز همراه با درج و ارسال عکس به سیستم مرکزی از جمله کارکردهای این سامانه است.

شناسه خبر :307 
472 کلیک ها  شنبه, 04 مهر 1394 ساعت 08:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا