ادعای هاآرتص: جنگ هسته‌ای آمریکا در راه است

ترامپ

خورشید آنلاین
  • لید خبر: روزنامۀ صهیونیستی هاآرتص با بررسی شخصیت‌هایی که ترامپ تا کنون آنها را برای تصدی وزارتخانه‌ها در دولت آینده‌اش معرفی کرده، دربارۀ احتمال بروز جنگ جهانی سوم از نوع هسته‌ای هشدار داد.

به گزارش خورشید آنلاین روزنامۀ صهیونیستی هاآرتص در تحلیلی مدعی شد، برای بسیاری از کشورهای جهان مشخص شده که باید شروع به ساختن پناهگاه هایی برای در امان ماندن از سلاح هسته ای کنند و دلیل این امر هم رویکردهای افراط گرایانۀ مسئولان عالی رتبه در دولت آیندۀ ترامپ است.
این نشریه خاطرنشان کرد، ترامپ تمام تلاش خود را به کار گرفته تا راست های افراطی را در مشاغل حساسی که با مسایل امنیت ملی سر و کار دارد، منصوب کند که در رأس آنها استیو بانون به عنوان مشاور راهبردی رئیس جمهور جدید است.
هاآرتص معتقد است تعیین جف سشنس که به طرفداری از گروه کوکلاکس کلان – دارای بیشترین حاشیۀ افراطی و میهن پرستی متعصبانه در جناح راست آمریکا- معروف است به عنوان وزیر دادگستری، ثابت کرد نگرانی ها از دولت جدید واشنگتن بی دلیل نیست.
نگارندۀ گزارش در این نشریه خاطرنشان کرد، چیزی که باعث افزایش خطر انتصاب های جدید در دولت آمریکا می شود این واقعیت است که تعداد قابل توجهی از حلقۀ اطرافیان ترامپ مانند کشیش مایک هاکبی، از حتمی بودن بروز جنگ یأجوج و مأجوج اطمینان دارند.
وی هشدار می دهد که ترکیب دولت جدید ممکن است حتی به تهدید کامل نوع بشر بینجامد.
در گزارش هاآرتص آمده است که ترامپ قصد دارد با انتخاب یک شخصیت جمهوری خواه «میانه رو» روی انتصاب افراطی ها سرپوش بگذارد و تلاش برای انتخاب میت رامنی، نامزد جمهوری خواه که در انتخابات سال 2012 با اوباما رقابت کرد و یا نیک هیلی، فرماندار ایالت کارولینای شمالی در همین چارچوب صورت گرفته چون این افراد به رغم انتقادهای تندی که در دورۀ انتخابات به ترامپ وارد کردند از چهره ای میانه رو برخوردارند.
البته دیدگاه های انتقادی نشریۀ صهیونیستی هاآرتص لزوما بیانگر خط کلی رویکرد رسانه های صهیونیستی در قبال دولت جدید آمریکا نیست به خصوص که رسانه های راست گرا این روزها از انتخاب ترامپ به شدت ذوق زده اند.

شناسه خبر :2776 
638 کلیک ها  دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 05:34
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا