خلخالی دوست داشت چه کسی را جلوی بازار تهران اعدام کند؟

خلخالی

خورشید آنلاین
  • لید خبر: برای خاطر دزدی مختصر دست یک دزد را می‌برند ولی احتکارچی که با حیثیت این مرد م و با خون این مردم بازی می‌کند به سراغ او نمی‌روند و او را سر جای خودش نمی‌نشانند.
مرحوم حجت‌الاسلام صادق خلخالی نماینده مردم قم در دوره اول مجلس از جمله نمایندگانی بود که نطق‌های متعددی در جلسه علنی داشت و حتی اگر نوبتش نبود، از وقت و نوبت دیگران استفاده می‌کرد.
 
بخشی از اظهارات او را در جلسه علنی ۱۷مهر ۱۳۶۲ می خوانید:
 
...روز سه‌شنبه گذشته قریب دو ساعت به طور مرتب من جواب تلفن‌ها(تماس گیرندگان با  مجلس) را دادم ۶۰سؤال از من کردند. خدا می‌داند همه این ۶۰سؤال درباره احتکار است، درباره مواد‌مخدر است، درباره مسأله برنج است ،درباره مسأله چای است ،درباره مسأله قند است و درباره مسأله اجاره است، زمین است و گرانی است که براین مردم تحمیل شده و متأسفانه دولت حرف زده ولی عمل نبوده.
 
چطور شد که شما قاچاقچی‌های موادمخدر را به عنوان یک کیلو دو کیلو بیشتر کمتر می‌آورد اعدام می‌کنید. اما در همین ایران تا به حالا یک نفر محتکر [مجازات نشده] ... آقای نخست وزیر خودشان به من گفتند ۸ هزار تن در طول ۸ ماه چای احتکار کرده‌اند. ... برای خاطر دزدی مختصر دست یک دزد را می‌برند ولی احتکارچی که با حیثیت این مرد م و با خون این مردم بازی می‌کند به سراغ او نمی‌روند و او را سر جای خودش نمی‌نشانند. دو نفر از آنها را در همین بازار تهران وقتی که اعدام کنیم مردم می‌فهمند دولت قاطعیت دارد و من این را به طور قاطع از دادگاه انقلاب، از دادستانی انقلاب و از شورای عالی قضائی می‌خواهم .
شناسه خبر :2361 
475 کلیک ها  شنبه, 17 مهر 1395 ساعت 13:08
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا