آغاز سفرهای استانی اصولگرایان؛

جوانان اصولگرا؛ صف اول حمله به روحانی

خورشید آنلاین
  • لید خبر: اصولگرایان برای سخنرانی‌های سیاسی خود به سراغ چند چهره‌ جوان رفته‌اند. عموم چهره‌های سال‌خورده اصولگرا در دهه هشتاد آلوده حمایت از تخلفات دولت شدند و این روزها دیگر کلامشان نفوذی ندارد.

در روزهایی که دولتمردان تلاش دارند در آخرین‌ ماه‌های دولت اول، طرح‌های نیمه‌تمام را به پایان برسانند و وعده‌های بر زمین‌مانده را عملی کنند، منتقدان روحانی منسجم شده‌اند و از طرفداران خود می‌خواهند برای دعوت سخنران با هسته مرکزی در تهران هماهنگ باشند تا اگر دستوری رسید و دود سفیدی از اردوگاه اصولگرایی بلند شد، نامزد اصولگرایان را معرفی کنند.

اصولگرایان و فضای مجازی

اصولگرایان که با راه‌اندازی چند ده سایت بزرگ خبری کاملا نبض فضای مجازی را در دست داشتند، با تولد شبکه‌های مجازی اعتبار گذشته خود را از دست دادند و در روزگاری که روحانی هم روی خوشی به فیلترینگ نشان نداده، قصد دارند در فضای حقیقی با فضای مجازی روحانی مقابله کنند؛ به‌خصوص اینکه انتخابات قبل از ماه رمضان برگزار خواهد شد و تنها فرصت باقی‌مانده در ماه‌های محرم و صفر است.

امکانات در اختیار اصولگرایان

پیش از این اصلاح‌طلبان دو بار از ظرفیت سخنرانی شخصیت‌های اصلاح‌طلب برای مقابله با رسانه‌های متعدد اصولگرا استفاده کرده بودند؛ اولین بار سال ۸۴ بود که حامیان دکتر معین که از لحاظ پشتیبانی مالی به اندازه رقیبان اصولگرا و حتی اصلاح‌طلب خود توانمند نبودند، به سراغ شخصیت‌های جوان و دانشگاهی خود رفتند و بار دوم نیز همین افراد به ریاست علی شکوری‌راد کمیته سخنرانی‌های ستاد میرحسین موسوی را تشکیل دادند.

چهره‌های جوان وارد می‌شوند ...

اما اصولگرایان برای سخنرانی‌های سیاسی خود به سراغ چند چهره‌ جوان رفته‌اند. عموم چهره‌های سال‌خورده اصولگرا در دهه هشتاد آلوده حمایت از تخلفات دولت شدند و این روزها دیگر کلامشان نفوذی ندارد.

رهبر سخنرانان یکی از مجریان صداوسیما و دبیر سیاسی روزنامه منتسب به دولت وقت (احمدی‌نژاد) است.

ستون‌نویس یکی از روزنامه‌های اصولگرا که از چهره‌های تندرو و به شدت مخالف دولت است.او اخیرا نیز انتقادهایی به احمدی‌نژاد داشته و نسبت به حضور او در انتخابات خوشبین نیست.

همچنین یکی دیگر از نویسندگان همین روزنامه از جمله سفیران اصولگرا و مخالف دولت روحانی است که البته سابقه فعالیت در خبرگزاری‌ وابسته به جریان اصولگرا را نیز در کارنامه خود دارد.

دبیر سیاسی یکی از نشریات اصولگرا که بعد از ماجراهای مشایی با احمدی‌نژاد ماند و در رسانه‌های حامی او قلمفرسایی کرد و دبیر سیاسی یکی از سایت‌های اصولگرا که هر دو در این فهرست قرار دارند.

رییس سابق بسیج دانشجویی یکی از دانشگاه‌ها که در انتخابات مجلس دهم نیز نامزد شده بود اما در نهایت به نفع ائتلاف اصولگرایان انصراف داد، یکی دیگر از چهره‌های اصولگراست که بناست برای سخنرانی به این سو و آن سو برود. به این فهرست باید اضافه کرد برخی از مسئولان سابق بسیج دانشجویی که  آنها نیز برای سخنرانی دعوت به همکاری شده‌اند.

اصولگرایان که روزگاری به اصلاح‌طلبان می‌تاختند که به دنبال حذف روحانیت از مساجد هستند، در دوران جدید فعالیت خود جوانان تندروی پروش یافته در مکتب «مداحان» را به روحانیون پرورش یافته در حوزه‌های علمیه ترجیح می‌دهند اما اصلاح‌طلبان با گرد آمدن زیر پرچم سیدمحمدخاتمی و حسن روحانی و آیت‌الله هاشمی و سیدحسن خمینی ارتباط بیشتری با نهاد حوزه دارند تا اصولگرایانی که زیر پرچم قالیباف، لاریجانی و احمدی‌نژاد و حدادعادل و جلیلی برنامه‌های خود را پیش می‌برند.

شناسه خبر :2073 
350 کلیک ها  پنج شنبه, 25 شهریور 1395 ساعت 05:59
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا