اعتراض به شیوه «ماستمالیزاسیون» در مجلس

خورشید آنلاین
  • لید خبر: در جریان بررسی طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد، مصطفی کواکبیان انتقاداتی را به مجلس وارد کرد و این شیوه را «ماستمالیزاسیون» خواند.

در جریان بررسی طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد، مصطفی کواکبیان انتقاداتی را به مجلس وارد کرد و این شیوه را «ماستمالیزاسیون» خواند.

مصطفی کواکبیان ضمن تسلیت شهادت خبرنگار شهید محسن خزایی خطاب به لاریجانی،‌ گفت: تا به حال هشت نفر اخطار اصل 90 را داده‌اند و همه هم معتقد بودند نباید این طرح را به کمیسیون اصل 90 ارجاع می‌دادیم. ما می‌خواهیم جلوی اجحاف بیت‌المال را بگیریم؛ این ماستمالیزاسیون است، کاری نیست که مجلس که در رأس امور است باید انجام دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم دولت مخالف است و هم مجلس ولی حضرتعالی چون اراده کرده‌اید می‌خواهید انجام دهید.

لاریجانی در پاسخ به این نماینده مجلس گفت: اراده‌ای از طرف ما نیست. من طرح ندادم بلکه 15 نفر از نمایندگان طرح دادند. خود کمیسیون اصل 90 هم به طرحی رسیده بود و ما گفتیم اگر این طرح‌ها یکجا بررسی شود منطقی‌تر است اما این‌که شما می‌گویید بعضی جاهای این طرح اشکال دارد، در زمانی که جزئیات طرح بررسی می‌شود نظر بدهید.

وی در ادامه با اشاره به این‌که «برخی بخش‌های این طرح خلاف برنامه پنجم است» پیشنهاد دوشوری شدن این طرح را مطرح کرد که نمایندگان با کلیات آن مخالفت کردند.
 
مخالفت مجلس با طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور
 
نمایندگان مجلس با کلیات طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد مخالفت کردند.

 یک فوریت این طرح در جلسه علنی 27 تیرماه 95 به تصویب رسید، اما در جلسه امروز مجلس از مجموع 240 نفر نماینده حاضر، تنها 107 نفر با کلیات این طرح موافقت کردند و 94 نفر به آن رأی مخالف دادند و بر اساس آیین‌نامه مجلس کلیات این طرح به تصویب مجلس نرسید.

در جریان بررسی کلیات طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌ها مازاد، دولت با این طرح مخالفت کرد و تعغدادی از نمایندگان نیز به نحوه بررسی آن در کمیسیون اصل 90 انتقاد داشتند. 
شناسه خبر :2725 
269 کلیک ها  یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 07:47
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا