احتمال بازگشت خالقی به مجلس قوت گرفت؛

پیشنهاد نماینده تهران برای رفع ایراد شورای نگهبان به طرح استفساریه قانون انتخابات +عکس

محمود صادقی

خورشید آنلاین
  • لید خبر: عضو هیات رییسه فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی به ارائه راهکار برای رفع ایراد شورای نگهبان درخصوص طرح استفساریه تبصره (۳) ماده (۵۲) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت.

به گزارش خورشید آنلاین و به نقل از  ایلنا، محمود صادقی در پیشنهادی در مورد طرح استفساریه تبصره (۳) ماده (۵۲) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان، به ارائه راهکاری برای رفع ایراد مربوط به این طرح استفساریه پرداخت.

در متن پیشنهادی این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران آمده:

پاسخ استفساریه به شرح زیر اصلاح می‌شود:

شورای نگهبان تا قبل از انتخاب داوطلب نمایندگی بدون محدویت (با توجه به ماده ۳ قانون انتخابات... و نظریه تفسیری اصل ۹۹ قانون اساسی) می‌تواند درخصوص صلاحیت داوطلبان نمایندگی مطابق قانون اظهارنظر نماید. چنانچه داوطلبی که صلاحیت او به تأیید شورای نگهبان رسیده به نمایندگی انتخاب شود، رسیدگی به ادله و مستندات مربوط به صلاحیت وی پس از این مرحله توسط مجلس شورای اسلامی و در قالب رسیدگی به اعتبارنامه او انجام می‌شود. مراجع اجرایی و نظارتی انتخابات در این مرحله ادله و مدارک خود را در اختیار مجلس شورای اسلامی خواهند گذاشت.

محمود صادقی

پاسخ استفساریه

به گزارش خورشید آنلاین، پس از تصویب کلیات و یک جزء از طرح استفساریه تبصره (۳) ماده (۵۲) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در پارلمان و مخالفت نمایندگان با تصویب جزء دوم این طرح، شورای نگهبان به‌دلیل آن‌چه مغایرت با اصل ۹۹ قانون اساسی اعلام شد، از تایید نهایی آن خودداری کرد و بدین‌ترتیب، طرح استفساریه برای رفع ایراد به مجلس بازگشت و قرار است در یکی از نشست‌های علنی هفته آینده پارلمان، مورد بررسی قرار گیرد.

شناسه خبر :2411 
391 کلیک ها  پنج شنبه, 22 مهر 1395 ساعت 09:13
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا