دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس:

باید از ظرفیت‌های دانشجویان برای مبارزه با مواد مخدر استفاده بهينه شود

خورشید آنلاین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: دانشگاه به عنوان یکی از نهادهای اصلی و تاثیرگذار در جامعه، نقش بسزایی در پیشگیری از ‏آسیب‌های اجتماعی به ويژه مواد مخدر و دخانيات دارد.

محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب در جشنواره دانشجويي همياران سلامت با رويكرد پيشگيري از مصرف مواد مخدر و دخانيات كه در دانشگاه شيراز برگزار شد، اظهار داشت: توجه به پیشگیری و جلوگیری از مصرف مواد مخدر با بررسی محیط‌های دانشگاهی و شناخت عوامل فردی، از اولویت ویژه‌ای در بحث سلامت جامعه برخوردار است.

وي در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت‌ و توانمندی‌های علمی، فرهنگی و هنری دانشجویان در برنامه‌های اجتماعی مي‌تواند هم‌افزایی و تعامل فعالان، برنامه‌ریزان و کارگزاران عرصه مبارزه با مواد مخدر را كامل‌تر كند.  

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس با تاكيد بر جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در امر پيشگيري از آسیب‌های اجتماعی با استفاده از روش‌هاي نوين گفت: امروزه دسترسي به رسانه‌ها بسيار وسيع‌تر از دهه قبل بوده است و فعاليت‌ها به تهيه يك بروشور و يك اعلان خبر از سرويس‌هاي عمومي محدود نمي‌شود، بلكه بايد به دنبال استفاده همزمان از چند رسانه از جمله رسانه‌هاي مانند راديو، تلويزيون، روزنامه‌ها و مجلات و رسانه‌هاي جديد مانند اينترنت و فضاي مجازي جهت گسترش پيام به جامعه هدف باشيم كه در اين مسير مي‌بايست از ظرفیت و توانمندی‌های علمی، فرهنگی و هنری دانشجویان استفاده بهينه كرد.

ابراهيمي، با تاکید بر اینکه برخی از دانشجویان علی‌رغم داشتن آگاهی صرفاٌ از روی کنجکاوی به سمت برخی مخدرها مي‌روند، عنوان کرد: باید تفریحات سالم برای دانشجویان فراهم شود که اوقات فراغت خود را به جای گذراندن در مکان‌هایی که منجر به استعمال سیگار و یا تفریحات نامناسب دیگر می‌شود، در این مکان‌ها بگذرانند، ضمن آنکه اطلاع‌رسانی جامع از عواقب سوء مصرف مواد، نه تنها در بین دانشجویان بلکه باید در تمام جامعه صورت بگیرد.

وي در ادامه گفت: برگزاری نمایشگاه‌ و كارگاه‌هاي آموزشي با موضوع آشنايي با مضرات مواد مخدر در سطح مراكز علمي و دانشگاه‌هاي و نشان دادن آثار مخرب و ویرانگر این مواد مي‌تواند نقش مؤثري در پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر داشته باشد.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس در پايان بيان داشت: بايد خطرات ناشي از مصرف مواد مخدر گوشزد شود و به افراد جامعه آموزش داده شود که دانشجويان، نخبگان و فرهيختگان اجتماعي و همه و همه بايد دست در دست هم دهند تا گام‌هاي مؤثري در جهت کاهش اين معضل اجتماعي برداشته شود.

شناسه خبر :932 
233 کلیک ها  سه شنبه, 28 ارديبهشت 1395 ساعت 18:24
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا