رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس:

انتخاب آگاهانه عارف از سوی نمایندگان، پاسخ انتخاب آگاهانه مردم خواهد بود

خورشید آنلاین

رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس با اشاره به جایگاه بالای نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع ما از نمایندگان فارس در ارتباط با انتخاب رییس مجلس صرفاً به حمایت خود این عزیزان از آقای دکتر عارف محدود نمی‌شود.

نوذر امامی کیفیت ایفای نقشِ نمایندگان مجلس دهم را تاریخی و سرنوشت‌ساز توصیف کرد و گفت: به دلایل زیادی عملکرد منتخبان مردم در مجلس آتی در حوزه‌های مختلف می‌تواند نقطه عطفی در بازگشت اعتماد مردم و دلگرمی آنان به بهبود شرایط تلقی شود.

وی با بیان این مطلب که از سال 92 مردم با امید به تغییر عملی وارد میدان شده‌اند، اظهار داشت: بدیهی است که مردم صرفاً برای تغییر در "اسامیِ" نمایندگان، خود را به زحمت نینداخته‌اند بلکه می‌خواهند تغییر واقعی در رئوس قدرت را لمس کنند.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس، انتخاب رییس قوه مقننه را اولین گام نمایندگان برای وفای به عهد و خواستِ مردم دانست و گفت: تمام نمایندگان مجلس دهم لازم است که بدانند آنها وکیل مردم هستند و باید در پاسخ انتخاب آگاهانه مردم، خود نیز انتخاب‌های آگاهانه‌ای داشته باشند.

امامی با اشاره به تلاش‌های «علی لاریجانی» در تقابل با یک جریان تندرو، تصریح کرد: جریانی در سال‌های گذشته شکل گرفته بود که با نفوذ در تمامی نهادهای قدرت، خلاف مصالح ملت و نظام جمهوری اسلامی در پی منافع خود بر روی بسیاری از اصول پاگذاشته بودند اما افرادی همچون لاریجانی در کنترل حرکات خزنده و خطرناک این جریان تأثیر زیادی گذاشته‌اند.

این فعال سیاسی در عین حال با اشاره به ویژگی‌های ممتاز «محمدرضا عارف» در بین گزینه‌های ریاست بر مجلس دهم، افزود: دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند حکایت از شایستگی‌های منحصر به فرد دکتر عارف برای ریاست بر قوه مقننه باشد و تشخیص هوشمندانه این موضوع حساسیت اولین تصمیم وکلای مردم را نشان می‌دهد.

امامی اضافه کرد: روزی آقای عارف با از خودگذشتگی و هزینه‌کردن آبروی خود به جریان اصلاحات و انقلاب جانی دوباره بخشید و حالا نوبت سایرین است تا حرکت تاریخی وی را پاسخ دهند.

وی ادامه داد: اگر گذشت و ایثار آقای عارف در سال ۹۲ نبود، معلوم نبود که در سال‌های اخیر چه بر سر کشور می‌آمد.

امامی، اراده و خواستِ مردم را یکی از دلایل اصلی ارجحیتِ عارف دانست و بیان کرد: باید پیام مردم را عمیقاً بشنویم و بپذیریم که مردم با انتخاب‌شان، به هر زحمتی در شرایطی دشوار توانستند خواسته‌های خود مبتنی بر تغییر روندهای گذشته را فریاد کنند و حالا هرگونه دهن‌کجی به این خواست مردم، دهن‌کجی به اصول اخلاقی، منافع ملی و حرمت جایگاه مردم خواهد بود.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس در بخش دیگری از اظهارات خود، با اشاره به نقش کلیدی حمایت اصلاح‌طلبان در جلب اعتماد آگاهانه‌ی مردم فارس به منتخبان فعلی این استان، اظهار داشت: گمان نمی‌کنم که در لزوم حمایت منتخبان لیست امید در حوزه‌های مختلف استان فارس از سرلیست امید کشور در رسیدن کرسی ریاست مجلس تردیدی وجود داشته باشد.

امامی افزود: با این وجود توقع ما از نمایندگان فارس در ارتباط با حمایت از دکتر عارف این است که نه‌تنها خود این عزیزان بلکه در همراه کردن بسیاری از نمایندگان دیگر برای عمل به خواست اکثریت مردم تأثیرگذار باشند.

دبیر حزب اعتماد ملی در استان فارس تأکید کرد: نمایندگان استان پهناور فارس به‌ویژه کلان‌شهر شیراز باید قدر جایگاه خود را در مجلس دهم بدانند و از این روست که توقع ما تنها به خود این عزیزان محدود نمی‌شود.

امامی در پایان اظهار امیدواری کرد که نمایندگان فارس با تلاش ویژه خود علاوه بر ایفای نقش مؤثر در ریاست عارف بر مجلس دهم، خود نیز در هیأت رییسه و کمیسیون‌های مجلس حضور تعیین‌کننده‌ای داشته باشند.

شناسه خبر :931 
375 کلیک ها  سه شنبه, 28 ارديبهشت 1395 ساعت 18:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا