فرماندار ویژه شهرستان داراب

امیدوارم منتخبین مردم به حدود اختیارات خود پایبند باشند

خورشید آنلاین

عبدالرضا قاسم پور با اشاره به انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار داشت: در هر دو مرحله با تعامل و همدلی که بین اعضا شورای تامین و  هیات های اجرایی و ناظرانی که در شهرستان داراب حضور داشتند و همچنین با همراهی که مردم خوب و فهیم داراب و زرین دشت انتخاباتی سالم و با شکوه و قانونمندی برگزار شد که در مرحله اول مشارکت مردم داراب 75 درصد بود و در مرحله دوم شاهد مشارکت  65 درصدی مردم داراب و زرین دشت بودیم.

فرماندار داراب با اشاره به برخی تبلیغات نادرست صورت گرفته در دوران انتخابات و وعده های خلاف قانون  و خارج از اختیارات دواطلبین افزود: در جلساتی که قبل از انتخابات با کاندیداهای منطقه داراب و زرین دشت برگزار میشد تاکیدمان بر این بود که وعده های خلاف قانون به مردم داده نشود و با سیاه نمایی یاس و ناامیدی در مردم ایجاد نکنید و نامزدها وعده های خارج از اختیارات خود ندهند.
وی با اشاره به  حدود اختیارات نمایندگان مجلس تصریح کرد: بنده تا زمانی که فرماندار هستم اجازه عزل و نصب مدیران را به کسانی که اختیارات قانونی ندارند نمیدهم و نمیگذارم در این امر دخالت های فراقانونی صورت پذیرد؛البته این به آن معنا نیست که اهل تعامل نیستیم اما عزل و نصب مدیران شهرستان از وظایف و اختیارات فرماندار است.
قاسم پور با بیان اینکه هیج تفاوتی ندارد که مدیران از کدام جناح باشند گفت: برای انتخاب مدیر،توانمندی و همچنین خدمتگزاری به مردم در اولویت قرار دارد بنابراین تاکیدمان به کاندیدای مجلس این بود که پا را از وظایف خود فراتر نگذارند و در کار دولت دخالتی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: پیشنهاد میکنم منتخبین مردم در  مجلس دهم قانون را مد نظر قرار دهند و در برخی حوزه ها که تبعاتی دارد ورود پیدا نکنند؛ لذا امیدوارم منتخبین مردم به حدود اختیارات خود پایبند باشند.
فرماندار ویژه شهرستان داراب ضمن اشاره به برخی وعده های داوطلبان نمایندگی مجلس در طول دوران تبیلغات بیان کرد: در توزیع اعتبارات فرماندار رییس کمتیه برنامه ریزی شهرستان است و نماینده گان نقش نظارتی دارد بنابراین وعده تخصیص اعتبار از سوی نماینده خارج از اختیارات قانونی است.
وی با اشاره به اینکه در انتصاب مدیران برای بنده تجربه و توانمندی و سلامت کار و همراهی با دولت اهمیت دارد گفت: اگر احساس کنیم که در مورد عزل و نصب مدیران فردی را به من پیشنهادمی دهند که همراهی با دولت ندارد به هیچ وجه اجازه انتصاب وی را نخواهم داد.
قاسم پور به مدیرانی اشاره کرد که همراه با دولت نبوده اند و اظهار داشت: در مدت کوتاهی با شناسایی این افراد همکاریمان را با آنها به پایان رساندیم  بطوریکه  امروز در داراب مدیری که همراه با دولت نباشد وجود ندارد.
وی به در پایان ضمن توضیح خصوصیات فردی منتخب مردم داراب و زرین دست در مجلس دهم گفت: آقای انصاری از جمله افرادی است که در کار دارای پشتکار و جدیدت است و تاکید وی بر اجرای قانون می باشد.
شناسه خبر :928 
231 کلیک ها  دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 ساعت 13:09
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا