استاندار فارس:

شاخص‌های توسعه در استان مطلوب است

خورشید آنلاین
استاندار فارس شاخص‌های توسعه در این استان را مطلوب دانست و گفت:: اگر پالس‌های مثبت به جامعه تزریق شود اثرات بیشتری خواهد داشت بنابراین باید در راستای رفع موانع تمام متولیان راهکاری‌های اصولی ارائه دهند.
سید محمدعلی افشانی عنوان کرد: مدیران به تنهایی قادر به حل مشکلات واحدهای صنعتی نیستند و باید تلاش شود وضعیت صنعتی این استان به حد مطلوب برسد.
وی افزود: با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این استان بیش از 300 واحد صنعتی مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد مشکل 140 واحد برطرف شده است.
افشانی خاطرنشان کرد: با تشکیل کمیته‌ای با عنوان ضریب و حمایت از سرمایه‌گذاری که اعضای اصلی آن مرتبط با کسب‌وکار هستند مقرر شد در یک بازده زمانی دوهفته‌ای پاسخ مشکلات متقاضیان و سرمایه‌گذاران را بدهند.
استاندار فارس تصریح کرد: ارائه تسهیلات به واحدهای متوسط و کوچک باید برمبنای فعال بودن و مستندات واقعی هراستان باشد تا شاهد تسریع در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی باشیم.
* باید اختیارات به استان‌ها تفویض شود
افشانی بیان داشت: اگر در صدد رونق کسب‌وکار و ایجاد اشتغال در استان‌ها باشیم باید اختیارات به استان‌ها تفویض شود و درغیر این صورت با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.
استاندار فارس اضافه کرد: هر شهرک و نواحی صنعتی برای رفع مشکلات و موانع پیش رو باید آن را موردبررسی قرار دهد و در این راستا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای ایفا خواهد کرد.
 استاندار فارس همچنین با تاکید بر این که اتاق بازرگانی باید بخش خصوصی را به تحرک وادار کند، گفت: بخش خصوصی فارس باید با سازماندهی بهتر و افزایش افراد خیلی قدرتمندتر از این باشند و این قدرت را باید با تلاش به دست بیاورند.
افشانی با ابراز ناخرسندی از سهم استان در صندوق کشاورزی کشور، افزود: انتظار داشتم حداقل 10 درصد از این اعتبارات به فارس تعلق گیرد در حالیکه هم اکنون سهم ما کمتر از چهار درصد است که این موضوع نشان دهنده عدم توان بخش خصوصی استان است.
*فارس تنها استانی است که یک کیلومتر آزاد راه ندارد
وی با اشاره به این که فارس تنها استانی است که حتی یک کیلومتر آزادراه ندارد، افزود: استانی با این گذشته و تاریخ و نیروی انسانی توانمند، دردآور است که در مسیر توسعه نباشد و اصلاح این وضعیت نیز یک شبه صورت نمی گیرد.
استاندار فارس با بیان این که در خصوص حوزه پزشکی وقت گذاشته ام و آن چه این استان را نجات خواهد داد، حوزه پزشکی است، ادامه داد: در خصوص شهرک سلامت قول دادم و آن را به قرارداد رساندم و امیدوارم طی چند سال آینده در حوزه پزشکی فارس متحول شود.
افشانی با تاکید بر این که اتاق بازرگانی باید دایره ارتباطاتش را وسیع تر کرده و با صنعتگران و تولیدکنندگان  بیش از گذشته ارتباط داشته باشد، گفت: نهادهای اجتماعی هرچه بیشتر شوند سود می کنیم؛ جوان ترها باید بیایند و به تدریج وارد عرصه شوند.
* دولت بدون بخش خصوصی امکان ادامه حیات ندارد
وی تصریح کرد: برخی مدیران نمی خواهند از این لاک بیرون بیایند که دولت بدون بخش خصوصی امکان ادامه حیات ندارد؛ باید در زمینه های مختلف به بخش خصوصی مراجعه کنیم.
افشانی با اشاره به سخنان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مبنی بر اولویت استان فارس در استفاده از اعتبارات تسهیلات بخش تولید، گفت: این تسهیلات به صورت سهمیه بندی ارائه نمی شود و هر استانی طرح های بیشتری ارائه دهد استفاده بالاتری از این تسهیلات خواهد کرد.
استاندار فارس تاکید کرد: اتاق بازرگانی استان باید سهم فارس را از تفاهم نامه های همکاری که اخیراً در کشور در حوزه های مختلف با سایر کشورها منعقد می شود، بیشتر کند

 

شناسه خبر :867 
163 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 ساعت 18:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا