محمدهاشمی بازگوکرد؛

دلایل هاشمی برای عدم شرکت در نمازجمعه

محمدهاشمی

خورشید آنلاین

رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به غیبت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه گفت: نماز جمعه یک تریبون خیلی مهم است که بسیاری از مسائل مهم کشور در آن طرح می‌شود و به همین دلیل فرصتی برای ایجاد رابطه بین مردم و نظام تلقی می‌شود.

 محمد هاشمی ، همچنین اظهار کرد: آقای هاشمی در گذشته که خطیب جمعه بودند، نشان دادند که خواسته‌های مردم برایشان اهمیت داشت به طوری که راهکار ارائه می‌کردند و سخنانشان همیشه تاثیرگذار بود.

رئیس اسبق سازمان صداوسیما تصریح کرد: الان هم آقای هاشمی مشکلی با حضور در نماز جمعه ندارند. مردم هم در این سال‌ها از ایشان خواسته‌اند در نماز جمعه حضور پیدا کنند اما در این موانعی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد آیت‌الله هاشمی در نماز جمعه شرکت کند.

سرپرست وزرات خارجه در دولت شهید رجایی ادامه داد: ایشان به خاطر اینکه حرمت نماز جمعه به خاطر شعارهای عده‌ای در صورت حضور آیت‌الله هاشمی شکسته خواهد شد در نماز جمعه شرکت نمی‌کنند.

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: تنها هدف افراطی‌ها تخریب هاشمی است و برای آنها مهم نیست که در چه مکان یا زمانی به او توهین می‌کنند، به‌خاطر همین آیت‌الله برای از بین نرفتن جایگاه و قداست نماز جمعه، خطبه نمی‌خوانند.

وی افزود: همانطور که در سال‌های گذشته شاهد بودیم این افراد در حرم حضرت معصومه به علی لاریجانی حمله کردند و علیه وی شعار دادند و حرمت این حرم مقدس را نگه نداشتند، این افراد با نماز جمعه هم همین کار را می‌کنند و حرمت آن را نگه نمی‌دارند.

هاشمی تصریح کرد: اگر در سال آینده افراطی‌ها در کشور جولان دهند و هرجا حاضر باشند و بخواهند هر جمعی که مخالف آنها باشند را به هم بزنند و شعار بدهند و حرمت را نگه ندارند، قطعاً آیت‌الله هاشمی در نماز جمعه شرکت نخواهد کرد.

برادر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: اگر قانون‌شکنان محدود شوند و همه امور بر اساس قانون پیش برود، قطعاً آقای هاشمی در نماز جمعه شرکت خواهند کرد. ایشان مشکلی با نماز جمعه ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رفتار باین افراد باعث شده است تا آیت‌الله هاشمی برای حفظ حرمت‌ها و آرامش کشور در بسیاری از مراسمی که از او دعوت به عمل می‌آید حضور پیدا نکند.

شناسه خبر :814 
415 کلیک ها  یکشنبه, 23 اسفند 1394 ساعت 08:19
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا