معاون سیاسی وزیر کشور:

وجود بنرهای کاندیداها در سایت ها پس از پایان مهلت قانوی تخلف است / انتقال سازمان یافته افراد به شهرهای دیگر برای رای دادن برخورد می‌شود

محمد حسین مقیمی

خورشید آنلاین

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: هرگونه تبلیغات در فضای مجازی و غیر مجازی در زمان پایان مهلت قانونی تبلیغات مجلس شورای اسارمی و مجلس خبرگان تخلف است.

محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی در رابطه با تخلفات انتخاباتی برخی از سایت ها و قرادادن بنرهای کاندیداها گفت: تبلیغات نامزدهای انتخابات 8 صبح  روز پنجشنبه به پایان رسیده است. در نتیجه هر نوع تبلیغات از این ساعت به بعد چه در فضای مجازی چه در فضای غیر مجازی تخلف است. هیچ کدام از نامزدها یا هواداران آن ها نباید  24 ساعت قبل از برگزاری انتخابات تبلیغاتی در فضای مجازی یا غیر مجازی داشته باشند.

وی در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا ستادهای تبلیغاتی موظف به اعلام هزینه‌های خود هستند و آیا مشخص است گروه ها چه میزان و از چه محلی هزینه کرده‌اند، اظهار داشت: چون هیچ قانونی در این زمینه نداشتیم ، نمی‌توانم پاسخی دهم. اما آنچه از ظاهر کار بر می‌آید این است که نسبت به دوره های قبل هزینه های انجام شده محدودتر بوده است. حتی در بعضی از حوزه ها تبلیغات زیاد نبوده و شور زیادی نداشته و یکباره در این دو روز آخر شور و هیجان تبلیغاتی در این مراکز پیدا شد. اما به هر حال چون مبنای قانونی برای رصد هزینه های انتخابات نداشتیم نمی توانم به این سوال دقیق پاسخ دهم.

مقیمی در پاسخ به سوالی در رابطه با احتمال انتقال افراد برای رای دادن به شهرهای دیگر هم گفت: این انتقال در صورتی که سازمان یافته باشد اشکال قانونی دارد. فرد خودش می تواند به هر حوزه ای خواست مراجعه کند و رای دهد. اما اگر این موضوع سازمان یافته باشد تخلف قانونی است و ما این موضوع را به فرمانداری ها اعلام کرده ایم. که اگر قرار باشد برای این کار خودروهایی تدارک ببینند و یا اقداماتی از این دست صورت بگیرد با آن برخورد کنند.

 

 

شناسه خبر :736 
247 کلیک ها  پنج شنبه, 06 اسفند 1394 ساعت 15:04
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا