سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس:

تئوری عدم مشارکت حداکثری استراتژی جناح مقابل در انتخابات است/معتقدیم گروه مقابل اصراری به مشارکت مردم درانتخابات ندارد/برخی افرادهاشمی را مانع رسیدن به امیال شخصی و حزبی خود می دانند

بهمن حاجات نیا

خورشید آنلاین

سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس تئوری عدم مشارکت حداکثری استراتژی جناح مقابل در انتخابات است .

بهمن حاجات نیا که دریک کنفرانس خبری سخن می گفت،انقلاب اسلامی را بزرگترین میراث ماندگار تاریخ ایران دانست و گفت: فجر انقلاب در کشور از بهترین ایام است که تقارن آن با دو انتخابات مهم یادآور مواضع معمار کبیر انقلاب به حافظه تاریخی مردم است.

وی  با بيان اينكه علی‌رغم شنیده‌ها معتقدیم گروه مقابل اصراری به مشارکت مردم ندارند و برنامه برای خاکستری کردن آرا را دارد، افزود: طرف مقابل همه چیز دارد و ما تنها سلاحی که در اختیار داریم اتکال به خداو تکیه بر حضور حداکثری مردم است.

دبیر حزب اسلامی کار استان فارس،حضور گسترده کاندیداها در مرحله اول ثبت نام را ناشی از گرم شدن تنور انتخابات و امیدورای به حضور حداکثری در انتخابات دانست و افزود:برخی از گروه هاکه علاقه ای به حضور مردم در انتخابات ندارند و به رای سنتی خود تکیه می کنند این حضور پرنشاط را یک استراتژی انتخاباتی تعبیر کردند.

حاجات نیا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که فضای حاکم بر انتخبات را فضایی سرد تعبیر کرد و علت آن را از وی خواستار شد گفت:اصلاح طلبان تمام تلاش خود را برای گرم شدن تنور انتخابات به کار بسته اند، اما اگر هنوز یخ این فضا آب نشده است،ناشی از استراتژی جناح مقابل است.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به نقش مردم در تعیین سرنوشت خود گفت:ما اعتقاد داریم مردم اجازه یابند برا اساس آنچه که خود می خواهند نمایندگان مجلس را انتخاب کنند، آنگاه شاهد مجلسی خواهیم بود که درراس امور خواهد بود.

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب فارس با بیان اینکه برخی گروه ها اعتقاد و اصراری به حضور مردم ندارند، افزود:باید به هوش، زکاوت ،قوه تشخیص و شعور مردم اعتماد کرد و اجازه داد مردم خود گزینه های خوشان را انتخاب کنند.

بهمن حاجات‌نیا با اشاره به اینکه  این شورا همواره مواضع خود را از طریق بیانیه‌ها اطلاع‌رساني می کند، افزود: در حال حاضر 17 گروه حزبی عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس هستند.

وی به روند شکل گیری این شورا اشاره و عنوان کرد: در دو سال اخیر و پس از پیروزی دولت تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری، شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس که در سال‌های گذشته به ویژه در دولت نهم به رکود گراییده بود، فعالیت خود را از سر گرفت.

سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس همچنین با ارزیابی غیرقابل قبول عملکرد مجلس نهم به چرایی ناکارآمدی این مجلس از سوی بسیاری از فعالان سیاسی پرداخت وبا بیان اینکه اصرار داریم در مجلس آتی افراد متعهد و متخصص وارد مجلس شوند تا اتفاقات سال های اخیر تکرارنشود، افزود: تعداد زیادی از کاندیداهایی که وارد این مجلس شدند خالی از عقبه تشکیلاتی و حزبی بودند و در واقع در ظرفی پدیدار شدند که برای یک نماینده شدن بسته کاملی نبود.

سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس در خصوص صحبت اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با بیان اینکه اظهار نظر های مطرح شده توسط یکی دو نفر در خصوص سخنان اخیر آیت الله هاشمی اظهر نظر شخصی است افزود: معتقدیم که سخنان آقای هاشمی رفسنجانی پخته و سنجیده بود .

حاجات نیا با بیان اینکه شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب فارس آیت الله هاشمی را  را مرد به جای مانده از تاریخ انقلاب می‌داندافزود:برخی افرادهاشمی را مانع رسیدن به امیال شخصی و حزبی خود می دانند.

وی  آیت الله هاشمی راجزو کسانی دانست  که سختی‌های انقلاب را چشیده‌ ، دشورای‌های انقلاب را تحمل کرده وبخش زیادی از موفقیت های انقلاب حاصل زحمات و مدیریت وی بوده است ودرادامه افزود: ما به عنوان نماینده احزاب اصلاح طلب می‌خواهیم که حرمت ایشان نگه داشته شود.

سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس همچنین با تاکید بر تحمل و سعه صدر بیشتر احزاب اصلاح طلب و حامیان دولت تدبیر و امید، گفت: امید است تا 24 ساعت دیگر که به تعبیری 24 ساعت تعیین کننده برای ما خواهد بود تعداد کاندیدای بیشتری احراز شوند تا شور و نشاط بیشتری به فضای انتخابات بازگردد.

شناسه خبر :665 
533 کلیک ها  جمعه, 16 بهمن 1394 ساعت 12:28
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا