شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس با صدور بیانیه اعلام کرد:

مواضع توسط سخنگو یا رییس دوره ای اعلام می شود/هرگونه اظهار نظر افراد یااعضای احزاب اصلاح‌طلب،موضع شورای هماهنگی نخواهد بود

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس

خورشید آنلاین

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس با صدوردومین  بیانیه ی انتخابیه خود  مواضع  این شورا درانتخابات  مجالس  خبرگان رهبری و شورای اسلامی اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسمه‌تعالی

إِنَّما يَتَذَکَّرُ أُولُوا الْأَلْبابِ * الَّذينَ يُوفُونَ بِعَهْدِ اللَّهِ وَ لا يَنْقُضُونَ الْميثاقَ (رعد؛ 19-20)

تنها صاحبان‏خرد پند میگیرند. همان کسانى که به پیمان الهى وفا مى‏کنند و عهد (او را) نمی‏شکنند.

مردم فهیم استان فارس؛ اینک که روند اجرایی انجام انتخابات سرنوشت‌ساز مجلسین خبرگان و شورای اسلامی آغاز شده است و هیات‌های اجرایی نسبت به کاندیداهای مجلسین یادشده اظهارنظر نموده‌اند و سپس در هیات نظارت و وزارت کشور نیز مراحل احراز صلاحیت طی خواهد گردید، حسب تجربه و انتخابات گذشته، بازار شایعات در مدح و ذم کاندیداها داغ خواهد شد و ممکن است برخی اشخاص ناآگاه به نام اسلام و دینداری، انگشت اتهام را متوجه چهره‌های شاخص و خوشنام و رأی‌آور بنمایند. این‌گونه اقدامات، همانی است که دشمنان هوشیار در صدد آنند تا مجلس را از وجود نیروهای توانا و آگاه به مسائل کشور و پیگیر در اجرای مطالبات مردم، محروم سازند و این عمل خویش را به‌نام اسلام عزیز مزین سازند.

تجربه مکرر ملت ما در انتخابات مختلف برگزار شده در جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که هرگاه به اراده و خواست مردم توجه بیشتری شده است و به فصل‌الخطاب بودن رأی مردم اطمینان نشان داده شده است، مردم با پاسداشت دغدغه‌های حاکمیتی و دینی به‌پای صندوق‌های رأی رفته و با مشارکت حداکثری آن چه خیر و صلاح جامعه بوده است را رقم زده‌اند.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس، بر خود لازم می‌داند که نکاتی چند را در شرایط آمادگی مردم برای حضور در انتخابات به عرض مردم عزیز استان فارس برساند:

1.انتخابات صحنه‌ای است که مردم تأثیر حضور خود را در سرنوشت خویش و کشور نشان می‌دهند. بنابراین همگان می‌بایست به منافع عام شهر و استان خود نظر داشته باشیم و کاندیدا یا کاندیداهایی را که می‌توانند برآورنده‌ی چنین خواستی باشند، پشتیبانی و تبلیغ نماییم.

2.از طرح هرگونه نظر و یا اندیشه‌ای که به همگرایی جامعه در جهت نیل به اهداف و آرمان‌های منطقه‌ای و ملی آسیب می‌زند بپرهیزیم.

3.طرح مسایل قومی و یا هر مطالبه‌ای را که در همسویی با اهداف کلان انقلاب اسلامی و نظام سیاسی کشور نباشد به کناری نهیم.

4.مبنای اعمال و گفتار خویش را در انتخابات، قانون قرار داده و بر اجرای مطلوب قانون پای بفشریم و قانون را خط قرمز خود بدانیم و همگان را به احترام به قانون و اجرای آن دعوت نماییم.

5.در اقوال مربوط به مدح و ذم کاندیداها و یا هواداران‌شان تعمق نماییم و از پخش شایعات نابه‌جا و خلاف اخلاق انتخابات سالم جلوگیری نماییم.

6.اصلاح‌طلبان امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام می‌باشند؛ لذا همه باورمندان به این اندیشه می‌بایست در جهت همدلی و هم‌افزایی فکری و عملی بکوشند و با هوشیاری و دقت، احوال کاندیداها و هواداران همفکر خویش را رصد نمایند و از هر سخن و یا عملی که به واگرایی نیروها می‌انجامد جداً خودداری نمایند.

7.شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس مواضع خویش را از طریق سخنگو و یا رییس دوره‌ای این شورا و حتی‌المقدور به‌صورت کتبی اعلام می‌نماید؛ لذا هرگونه اظهار نظر افراد اصلاح‌طلب یا اعضای احزاب اصلاح‌طلب، نظر شخصی افراد بوده و موضع شورای هماهنگی نخواهد بود.

8.از مسئولین سیاسی استان و نیروهای امنیتی می‌خواهیم که فضای جامعه را با ایجاد تمهیدات لازم، مستعد حضور پرشور و بانشاط مردم در انتخابات سازند و از اعمال افرادی که موجوب خوف و هراس جامعه می‌شوند جداً جلوگیری نمایند.

از خداوند منان می‌طلبیم که همه ما را در جهت خیر و صلاح این کشور و مردم آن رهنمون سازد و بر او توکل می‌کنیم که «ما عِنْدَ اللَّهِ خَيْرٌ وَ أَبْقي‏ لِلَّذينَ آمَنُوا وَ عَلي‏ رَبِّهِمْ يَتَوَکَّلُونَ (شوری- 36)؛ برای کسانی که ایمان آورده و بر پروردگارشان توکل می‌کنند آنچه (از پاداش‌های اخروی) در نزد خداوند است بهتر و پایدارتر است.

شناسه خبر :553 
546 کلیک ها  چهارشنبه, 16 دی 1394 ساعت 13:54
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا