غلامحسین کرباسچی:

پیاده کردن برخی افراد از قطار نظام به جرم هم عقیده نبودن حق الناس است

کرباسچی

خورشید آنلاین

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر لزوم توجه به خواست مردم گفت: پیاده کردن برخی افراد از قطار نظام به جرم هم عقیده نبودن حق الناس است.

به گزارش خورشیدآنلاین ، غلامحسین کرباسچی که شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگ انتخابات ، حق الناس و مشارکت حداکثری سخن می گفت، بر لزوم توجه به سیره پیامبرتاکید کرد و افزود: همانگونه که امام حسین(ع)فرمود، قیام کربلا برای زنده کردن سیره پیامبر اسلام بود.

وی ادامه داد:نباید فکرکنیم که مقصود از  سیره حسنه نبی اسلام شانه کردن مو، مسواک زدن، خوشبو بودن و... است، بلکه سیره حضرت محمد(ص)اخلاق حسنه ای است که امام حسین(ع)حاضر شد خون خود را برای احیایش اهدا کند.

کرباسچی حسن اخلاق پیامبر اسلام در شیوه حکومت داری را توجه به خواست مردم دانست و  ادامه داد: در زمان رسوال الله شاخص ترین مومن امام علی(ع) بود اما رسول الله نمی خواستند علی(ع) را بر مر دم تحمیل کند؛ بلکه انتخاب و تایید را به خود مردم گذاشت هر چند می توانست دستور دهد.

وی با بیان اینکه اداره کشور در دوران حضرت محمد(ص) بر اساس رحمت، بیعت و شورا بود یادآور شد: پیغمبر زمانی اینگونه رفتار را ارائه می کرد که تنها زور و شمشیر در آن زمان کارایی داشت.

وی افزود:حیف است که سیره حکومت داری اسلام این باشد و آنگاه گروه هایی نظیر داعش و برخی گروه ها با بی اخلاقی های سیاسی خود را به عنوان نمایندگان اسلام معرفی کنند.

کرباسچی افزود: باید گفتگو کرد و انتخابات انجام داد نه اینکه به دنبال سرپوش گذاشتن باشیم و مخالفت سیاسی را با نارسایی اخلاقی بیان کنیم و هر کس مخالف بود را او را از دین خارج کنیم.

دبیر کل حزب کارگزاران ادامه داد: اسلام به آزادی و انتخاب مردم بها داده است؛ به خصوص جوانان و زن‌ها در این میان نقش موثری دارند.

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن سی درصد از مجموع کرسی های مجلس برای زنان قابل قبول نیست، گفت : زمانی که نیم بیشتر دانشگاه را زنان به خود اختصاص دادند موضوع سی درصد که آن هم هر روز به هر دلیلی نقض می شود قابل قبول نیست، بلکه حتی باید جامعه را در اختیار بانوان قرار داد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدیران و وزیران امروز در دوران انقلاب جوان بودند گفت: امیدوارم که در این انتخابانت چهره های تکراری نبینیم . من به این دولت احترام بسیار می گذارم اما منتقدم . چرا که چهره های خشک و مدیران قدیمی را مورد استفاده قرار می دهد در حالی‌که مدیران انقلابی در آن زمان زیر سی سال بودند همانگونه که من با حکم مستقیم امام (ره) به عنوان استاندار اصفهان معرفی شدم.

کرباسچی با بیان اینکه بحث انتخابات و مشارکت موضوع شخصی نیست، گفت: برگزاری انتخابات برای کشور مهم است چرا که در منطقه ای قرار داریم که اکثر کشورها یا انتخابات برگزار نمی کنند یا این انتخابات واقعی نیست بنابراین نباید انتخابات را از دست بدهیم. فراموش نکنیم که امام (ره) برای معرفی مهندس بازرگان در حالی‌که می توانست حکم دهد از تایید مردم استفاده کرد. بنابراین باید به رای مردم بها داده شود.

شناسه خبر :523 
436 کلیک ها  پنج شنبه, 03 دی 1394 ساعت 07:04
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا