کواکبیان:

جلیلی یکبارهم به کمیسیون امنیت ملی نیامد/درجریان رای اعتمادمجدد به مرحوم کردان چک های 45 میلیون تومانی بین نمایندگان پخش شد

مصطفی کواکبیان

خورشید آنلاین

مصطفی کواکبیان با انتقاد از عملکردمجلس نهم گفت: درزمانی که سعیدجلیلی مسئول مذاکرات هسته ای بود،حتی یکبارهم برای ارائه گزارش به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیامد.

مصطفی کواکبیان که شامگاه چهارشنبه درجمع فعالان سیاسی اصلاح طلب شیراز سخن می گفت،افزود:متاسفانه برخی عملکردها در 12 سال گذشته جایگاه مجلس را تنزل داده است.

وی از غیر متخصص بودن برخی نمایندگان در مجلس انتقاد کرد و افزود:این مایه تاسف است که یک نماینده مجس که عضو کمیسیون امنیت ملی است ، نام یک معاهده بین المللی را نداند و تاسف بار تر اینکه 50-40 نفر دیگر هم نامه ی حاوی غلط وی را امضا می کنند.

دبیرکل حزب مردم سالاری افزود:مردم باید با چشمانی باز درانتخابات مجلس این بار نمایندگانی را به خانه ملت بفرستند که ضمن پایبندی به خواست و مطالبه قانونی موکلین خودتخصص لازم را درکمیسیون های مختلف داشته باشند.

کواکبیان با انتقاد از عملکرد مجلس گفت:متاسفانه مجلس ما بر خلاف مجالس دیگر ممالک دنیا به ماشین تولید قانون تبدیل شده، غافل از اینکه قطور شدن کتاب قانون تاثیر آنچنانی در زندگی مردم نگذاشته است.

نماینده سابق مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وقتی مجلس از وظایف قانونی ونظارتی  خود غافل می شود، طبیعی است که امثال بابک زنجانی و امیر منصور آریا در اقتصاد ایران رشد و نمو می کنند.

کواکبیان با بیان اینکه در مملکتی که یک جوان برای دریافت 3 میلیون تومان وام ازدواج می بایست  بروکراسی زیادی را پشت سر بگذاردگفت:در دولت احمدی نژاد، رحیم مشایی برای وام کلان امی منصورآریا خطاب به رییس بانک مرکزی نامه می نوشت، نامه ساعت 9 صبح روی میز بهمنی بود و ساعت 11 چک آریا حاضر بود.

وی این اتفاقات را ناشی از فاصله گرفتن شان نظارتی مجلس دانست و افزود:در قضیه رای اعتمادمجدد مجلس به  مرحوم کردان ، نماینده دولت وقیحانه چک 45 میلیون تومانی بین نمایندگان توزیع می کرد و برای رای اعتماد مجدد به وزیر کشور التماس دعا داشت، اتفاقی که به اعتقاد کواکبیان نشانه ی محرز از نزول شان مجلس داشت.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه برای تاثیرگذاری در سرنوشت مصوبات مجلس باید اکثریت کرسی های بهارستان را در اختیار داشت افزود:در مجلس قبل طرح تفحص از صندوق ذخیره ارزی را مزرح کردیم که متاسفانه به دلیل در اقلیت بودن اصلاح طلبان در آن زمان موفق به اجرایی شدن آن نشدیم.

کواکبیان افزود:اگرآن طرح به سرانجام رسیده بود قطعا سرنوشت 700 پول نفت های فروخته شده بشکه ای 150 دلار اکنون مشخص بود.

این نماینده سابق مجلس درادامه بر لزوم کاربردی کردن مصوبات مجلس تاکید کرد و افزود:حداق کاری نمایندگان اکثریت مجلس در 12 سال گذشته می توانستندانجام دهند تعریف و تصویب جرم سیاسی بود که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

کواکبیان اوج شاهکارمجلس نهم را تصویب قانونی مبنی بر عدم لزوم احراز شرایط شرکت در انتخابات برای نمایندگان دورنهم مجلس دانست و افزود:مهم نیست مه مجلس دهم مجلس اصلاح طلبان باشد یا اصولگرایان ،بلکه مهم این است که مجلسی متخصص و با سواد تشکیل شود تا اتفاقاتی که در این مجلس رخ داد دیگر تکرارنشود.

وی درادامه  با اشاره به تصویب برجام درمجلس، شورای امنیت ملی و تایید آن توسط مقام معظم رهبری افزود:شرایط به گونه ای شده که عده ای در مجلس به اسم دلسوزی برای نظام، فرمان مقام معظم رهبری را نیز نادیده می گیرند وزمانی که به آنها در خصوص لزوم تبعیت از فرمان رهبری تذکر می دهیم می گوید:«ما ازدل آقا خبر داریم!»

کواکبیان افزود:نماینده که در چنین شرایطی طرح سه فوریتی امضا می کند و خواستار ترک میز مذاکره توسط تیم مذاکره کننده ایرانی است یا اطلاع دقیقی از شرایط بین المللی ندارد یا منافع و مصلحت کشور برای بی اهمیت است.

شناسه خبر :522 
616 کلیک ها  پنج شنبه, 03 دی 1394 ساعت 06:56
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا