محمدصادق خرازی:

در دولت اصلاحات با دین و ایمان مردم بازی نکردیم/ مجلس نباید به دنبال سیمان کردن وزیرامورخارجه باشد

محمدصادق خرازی

خورشید آنلاین

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: علیرغم تمامی اختلافاتی که در کشور وجود دارد ضروری است  دارد تا هر دو جناح با منطق با یکدیگر سخن بگویند.

 محمدصادق خرازی که شامگاه سه شنبه در دانشگاه شیراز سخن می گفت، با بیان اینکه چه  اصولگرا یان وچه  اصلاح طلبان یر چتر ایران اسلامی فعالیت می کنند  افزود: نباید گروهی احساس کنند که طی چندین سال گذشته با وثیقه آزاد بودند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی ، میزان مشارکت مردم در انتخابات را نشانه  اقتدار نظام اسلامی ایران دانست وافزود: باید مجلسی به وجود آید که به دنبال ایمان مردم باشد نه اینکه به فکر سیمان کردن وزیر خارجه.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: مجلسی باید ایجاد شود که در عمل حامی اعتقادات، بسیج، روحانیت و موازین باشد نه اینکه مجلسی برگرفته از برخی پولها ایجاد شود.

خرازی ادامه داد: اختلاف در نوع نگاه وجود دارد اما در آستانه انتخابات همه باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه آزادی محصور در یک اندیشه نیست افزود: دانشجو خشونت گرا نیست بلکه آزادی گرا است.

سفیر اسبق ایران در فرانسه با تاکید بر لزوم فراهم شدن فضای گفتگو در کشور افزود: زمانی که سخن از تعامل و گفتگو می زنیم،    یکدیگر را درک کنیم.

خرازی  در ادامه به برخی خدمات دولت اصلاحات به کشور اشاره کرد و افزود:من به عنوان یک اصلاح طلب هیچ وقت نگفته ام که اشتباه نکردیم و یا در دولت اصلاحات اشتباهی وجود نداشت اما آنچه که مسلم است با دین و ایمان مردم بازی نکردیم.

خرازی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: فتنه دو روی سکه بود که فقط یک روی آن دائم بیان می شود در حالی که امروز باید گفت کسانی که مردم را خس و خاشاک خواندند کجا هستند. مردم در انتخابات شرکت می کنند چرا که باید مجلس و دولتی وفادار به شهدا و آرمانهای انقلاب داشته باشیم، دولت و مجلس دروغگو نباشد و با ایمان مردم نیز بازی نکند.

وی افزود: اینکه در برخی مواقع می گویند اصلاح طلبان در یک بحث مشخص موضع گیری نکردند درست نیست چرا که رسانه ملی ما را تحریم کرده و اجازه صحبت به ما نمی دهد.

خرازی در بخش دیگری از سخنانش  سردار سلیمانی و ظریف را  از فضیلت های جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: هر کدام از این دو نفر  به نوبه خود در جایگاه رفیع امروز کشور در جهان نقش اساسی دارند.

وی  با بیان اینکه اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران به واسطه فعالیت ها و تلاش های یک فرد خاص نیست، افزود: اگر امروز ما در جهان دارای جایگاه هستیم و صحبت می کنیم تنها به واسطه فعالیت و حضور دکتر ظریف نیست بلکه بخش بسیار کوچکی از آن به ایشان بر می گردد.

خرازی  یادآور شد: زمانی که بحث سپاه قدس مطرح شد گروهی مطرح کردند که دلیلی برای فعالیت این مجموعه و حمایت از مقاومت وجود ندارد اما نتیجه آن نگاه استراتژیک که از فکر مقام معظم رهبری نشات گرفت به یک قدرت بازدارنده تبدیل شد که جهان در یک طرف میز نشست و جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در طرف دیگر میز.

خرازی یادآور شد: امروز، جمهوری اسلامی ایران دارای قدرت بازدارنده است که در درون نظام، مردم و اقشار مختلف سیاسی و در بیرون نیز نیروهای واکنش سریع وجود دارند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: نمی توانیم رشادت های سردار قاسم سلیمانی را نادیده بگیریم چرا که امثال ایشان باعث سربلندی، قدرت و اقتدار برای جمهوری اسلامی ایران هستند همان گونه که نماد مذاکرات نیز آقای ظریف است.

شناسه خبر :506 
393 کلیک ها  چهارشنبه, 25 آذر 1394 ساعت 02:54
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا