قهر روحانی تکذیب شد

تلاش برای مشابه سازی رفتارروحانی با احمدی نژاد

روحانی- هاشمی

خورشید آنلاین

«حسن روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی کند». این گزاره خبری بیش از آنکه حقیقت داشته باشد، نمایشگر تلاش جریان خاص برای مشابه سازی رفتاری میان حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری و محمود احمدی نژاد است. تلاشی که البته از اساس از سوی مجمع تشخیص و همین طور نزدیکان حسن روحانی در نهاد ریاست جمهوری در گفت و گو با «وقایع اتفاقیه» تکذیب شد. طرح رسانه ای قهر روحانی از شرکت در جلسات مجمع تشخیص شاید بیش از هر پروژه دیگری با نیت کاستن از بار فشارهای منفی ناشی از اقدامات قهر آمیز رئیس دولت پیشین و مشابه سازی وی با حسن روحانی است. ظهر روز دوشنبه خبری با عنوان «روحانی قهر کرده است» در یک خبرگزاری منتشر و در آن تأکید شده «حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان برای چندمین بار پیاپی روز شنبه در جلسه مجمع تشخیص که 7 آذر به ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی برگزار شد، شرکت نکرد» این خبرگزاری از قول حجت الاسلام محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشت که «این مسئله در همین جلسه اخیر از سوی آقای هاشمی مطرح شد؛ وقتی بحث سیاست های برنامه ششم توسعه در مجمع مطرح شد، آقای روحانی معتقد بود که تعیین این سیاست ها از وظایف دولت است و نباید مجمع در این مسئله ورود کند، اما اکثر اعضای مجمع خواستند که مجمع درباره این سیاست ها ورود پیدا کند، بنابراین آقای روحانی بعد از آن جلسه دیگر در جلسات مجمع شرکت نکردند». 

یک تناقض در ادعا 

اما محمدی عراقی در ادامه گفت و گوی خود به موضع سخنگوی دولت درباره علت غیبت روحانی اشاره کرد و یادآور شد: «نماینده دولت گفته است که این غیبت فقط به خاطر مشغله کاری بوده است، چراکه ممکن است مجمع چندین ساعت درباره یک ماده بحث کند؛ بنابراین فرصت رئیس جمهوری با توجه به مشغله کاری اجازه حضور پیوسته را به وی نمی دهد اما هرگاه بتواند شرکت خواهد کرد». 
محمد هاشمی: ادعای اختلاف از اساس کذب است
محمد هاشمی رئیس دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با خبرنگار «وقایع اتفاقیه» ادعای قهر طولانی مدت روحانی و اختلاف میان آیت الله هاشمی رفسنجانی و روحانی را رد کرده و می گوید: «من تقریبا در تمام جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور دارم. ادعای یک خبرگزاری در حد یک خبر سازی است. اختلاف و بحثی میان روحانی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در هیچ کدام از جلسات مجمع رخ نداده است.
به هر حال من نمی دانم منبع خبر آن رسانه چه بوده است، اما قطعا اختلافی میان روحانی و رئیس مجمع تشخیص آن گونه که برخی رسانه ها ادعا کرده اند نیست. من ادعای این رسانه ها را درست نمی دانم». هاشمی اضافه کرد: «رویکرد برخی رسانه ها نسبت به دولت یازدهم پیش تر هم مشخص بوده است و تکلیف آنها مشخص است و انتظاری از آنها نیست.
مسلما ما نمی توانیم نیت خوانی کنیم و اهداف کسی را از انتشار این خبر مشخص کنیم، اما ذکر این نکته لازم و ضروری است که هیچ اختلافی میان رئیس دولت یازدهم و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست».محمد هاشمی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: «انتظار داریم رسانه ها اخبار را بدون غرض ورزی جناحی و به صورت صحیح منتقل کنند. من ادعای اختلاف میان آیت الله هاشمی و روحانی را از اساس تکذیب می کنم».
نیازی به ذکر نام تکذیب کننده نیست
برخی از نزدیکان رئیس جمهوری در پی درخواست خبرنگار «وقایع اتفاقیه» از اساس ماجرا را تکذیب کرده و آن را نوعی جریان سازی بی فایده توصیف کرده اند. بااین حال یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری به «وقایع اتفاقیه» گفت: « این خبر دروغ به حدی بی اساس است که نیازی به ذکر نام تکذیب کننده هم ندارد».


ارتباط دولت و مجمع تشخیص محکم است


هفته گذشته نوبخت، سخنگوی دولت دلیل نبودن رئیس جمهوری در مجمع تشخیص مصلحت را مشغله کاری عنوان و تأکید کرده بود که ارتباط دولـت و مجمــع تشـخیص مصلحـت نظام، محکــم است و هر زمان فرصت بـرای آقای رئیس جمهــور پیش بیاید، در جلســات مجمـع حضــور خواهدیافت.

شناسه خبر :471 
431 کلیک ها  سه شنبه, 10 آذر 1394 ساعت 06:37
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا