مقام معظم رهبری:

اشتباه مصدق پس از ملی شدن صنعت نفت، تکیه و اعتماد و امید به آمریکا بود

خورشید آنلاین

رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش آموزان به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار گفتند: مبارزه با استکبار یک حرکت معقول، منطقی، دارای پشتوانه علمی و متکی به تجربه ملت ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در این دیدار افزودند:اشتباه مصدق پس از ملی شدن صنعت نفت، تکیه و اعتماد و امید به آمریکا بود.

ایشان تصریح کردند:آمریکایی ها از این خوش بینی و ساده اندیشی استفاده کردند و کودتا را براه انداختند.

رهبر معظم انقلاب در ادامه بیاناتشان یادآور شدند: یکی از کارهای آمریکایی ها در این سالهای آخر این است که کسانی را وادار کنند به بزک کردن چهره آمریکا، اینکه وانمود کنند که آمریکایی ها اگر هم دیروز دشمنی داشتند، امروز دیگر دشمنی نمی کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان این که یک عده ای مغرضانه و عده ای از روی ساده لوحی این کار را می کنند، تاکید کردند: هدف این است که چهره دشمن برای ملت ایران پنهان بماند تا بتوانند خنجر را فرو کنند.

ایشان در بخش دیگری از بیاناتشان اظهار داشتند: جوان های عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید. دانشجویانی که آنجا را گرفتند و فهمیدند که لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال کردند.

رهبر معظم انقلاب اضافه کردند:اینها نشان می دهد که آمریکایی ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب، دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده اند؛ آمریکا این است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: بعضی به بهانه مسائل جزئی داخلی، دشمن را فراموش می کنند؛ اینکه امام مکرر فرمودند 'هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید' برای همین بود.

ایشان در عین حال گفتند:البته جامعه آزاد است و انتقاد مایه پیشرفت است اما دشمن اصلی را با دشمن درجه 2 و دوستانی که با آنها اختلاف داریم اشتباه نگیرید.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: دشمن اصلی کسی است که می خواهد دستاورد ملت ایران را از بین ببرد.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: آمریکایی ها در مذاکرات به مناسبت اینکه با جنگ مخالفیم، جلوی دوربین اشک هم می ریزند؛ این همان آدمی است که وقتی صهیونیست ها صدها کودک را در غزه قطعه قطعه می کنند و امروز هم به شکل دیگری در کرانه باختری حمله می کنند، اخم هم نمی کند.

ایشان اضافه کردند: آن وقت گریه جلوی دوربین به عنوان یک عمل صادقانه تلقی می شود؟

شناسه خبر :410 
397 کلیک ها  سه شنبه, 12 آبان 1394 ساعت 09:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا