سیدحسن خمینی:

دستگاه دیپلماسی در هیچ دوره‌ای، به اندازه امروز مورد اعتماد مردم نبوده است

دیداروزیرامورخارجه و مدیران و کارکنان این وزارتخانه با سیدحسن خمینی

خورشید آنلاین

یادگار امام خمینی با اشاره به علاقه و اعتماد بی‌سابقه مردم و مجموعه حاکمیت به وزیر امور خارجه و همکارانش گفت: کار بزرگ، هم محبوبیت زیاد و هم سختی‌های بزرگ دارد؛ همانطور که امام راحل ما نیز از دل مصائب به عظمت رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با وزیر خارجه، مدیران این وزارتخانه، سفرا و مسئولان نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اظهار داشت: به جرأت می‌توان گفت که دستگاه سیاست خارجی ایران در هیچ دوره‌ای، به اندازه امروز مورد اعتماد مردم و جامعه اسلامیمان نبوده است.

وی با بیان اینکه اعتماد ملی به دستگاه دیپلماسی و شخص وزیر امور خارجه سرمایه‌ای بزرگ برای آنان فراهم کرده است، افزود: وقتی نظرات اقشار مختلف جامعه را می‌شنویم، متوجه می‌شویم که محبوبیت آقای دکتر ظریف و اعتماد مردم به توانایی ایشان که طبعا اعتماد به همکاران ایشان هم هست، بی‌سابقه است که توأمان بودن این دو (اعتماد و محبوبیت) نکته بسیار مهمی است.

یادگار امام خمینی ادامه داد: در کنار این واقعیت، اعتماد مقام معظم رهبری نیز امر بسیار مهمی است و من سراغ ندارم که ایشان در مورد هیچ مجموعه کارگزاری در نظام چنین تعابیری را داشته باشند؛ نمونه این تعابیر را در دیدار رمضانی امسال ایشان که چهار صفت مؤمن، متدین، غیور و انقلابی را برای تیم مذاکره کننده به کار بردند، بیاناتشان در دیدار اخیر و مقاطع مختلف دیگر می‌توان شنید.

سید حسن خمینی اعتماد مجموعه حاکمیت و مردم به سکانداران دیپلماسی کشور را نعمتی بزرگ خواند و خطاب به آنان گفت: امید بستن جامعه به توانایی‌های شما مسئولیت را نزد خدا و خلق او بیشتر می‌کند، زیرا مردم انتظار دارند همت شما، با توجه به تجربهٔ چند دهه کار در جمهوری اسلامی به ثمر بنشیند.

وی سپس برخی هجمه‌ها به دستگاه سیاست خارجی کشور را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه ممکن است گل محبت مردم خار دشنام را هم در پی داشته باشد، به خاطره یکی از یاران امام اشاره کرد و گفت: یکی از یاران امام نقل می‌کند که در سال‌های اول مبارزه یک روز صبح از پشت منزل ایشان عبور می‌کردم که اعلامیه‌ای حاوی ناسزاهای فراوان به امام را مشاهده کرد؛ وقتی وارد منزلشان شدم ایشان را در حال وضو گرفتن لب حوض دیدم؛ امام در حالی که از زیر ابرو مرا نگاه می‌کردند، متوجه شدند که آن برگه اعلامیه را در دست دارم، سپس گفتند خودم صبح وقتی برای قدم زدن رفته بودم آن را دیدم اما آن را نکندم و سپس گفتند نهضت بدون فحش ندن به جایی نمی‌رسد!

یادگار امام با بیان اینکه انسان باید توانایی خود را در مقابل چنین واقعیاتی بالا ببرد، افزود: کار بزرگ، هم محبوبیت زیاد و هم سختی‌های بزرگ دارد؛ همانطور که امام راحل ما نیز از دل مصائب به عظمت رسیدند. روزهایی بوده است که برخی یاران نزدیک امام می‌گویند من و پدرت (مرحوم حاج سید احمد خمینی) روز‌ها در منزل امام در قم می‌نشستیم، اما یک نفر هم نمی‌آمد.

وی افزود: پیامبر اسلام (ص) که عظمتی بالا‌تر از ایشان در جهان وجود ندارد از مسیر سختی به این نتیجه رسیده است که قصه‌های تلخ آن را شنیده‌ایم.

سید حسن خمینی تصریح کرد: کار بزرگ سختی‌های خود را دارد اما باید دلی بزرگ داشت و تهمت‌ها و هجمه‌ها را دل نگرفت؛ زیرا دنیا دو روز است و همه تمجید‌ها و هجمه‌ها از بین می‌رود.

شناسه خبر :408 
368 کلیک ها  دوشنبه, 11 آبان 1394 ساعت 09:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا