سیدحسین موسویان:

ایران قبل از توافق هسته‌ای‏، آماده کمک به حل بحران سوریه بود

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    معاون پیشین سیاست خارجی دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی گفت: ایران قبل از توافق هسته ای هم آماده همکاری برای حل و فصل بحران سوریه بود و اکنون هم موافق حل بحران های منطقه بر اساس چهارچوب دموکراتیک است.

به گزارش ایلنا، نشست هسته‌ای مادرید در مرکز اقتصاد جهانی و ژئوپلتیک دانشگاه مادرید با حضور خاویر سولانا مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سید حسین موسویان سخنگوی پیشین پرونده هسته‌ای ایران برگزار شد

موسویان در این نشست با اشاره به اهتمام ایران برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای گفت: ایران قبل از توافق هسته‌ای هم برای همکاری در حل بحران سوریه آماده بود و برای حضور در کنفرانس‌های ژنو 1و2 اعلام آمادگی کرد اما آمریکا تحت فشار عربستان مانع از حضور ایران در این کنفرانس‌ها شد.

وی در عین حال تصریح کرد: ایران تحت هیچ شرایطی نخواهد پذیرفت که گروه‌های افراطی تروریست - تکفیری - وهابی بر سوریه یا منطقه مسلط شوند.

عضو پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان یادآور شد:ایران موافق حل بحران‌های سوریه، یمن و بحرین براساس انتخاباتی آزاد و رای اکثریت، حفظ تمامیت ارضی، حذف تروریست‌ها، تامین حقوق اقلیت‌ها ومشارکت همه گروه‌ها در قدرت است.

شناسه خبر :296 
446 کلیک ها  شنبه, 04 مهر 1394 ساعت 07:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا