انتقاد از برخورد با چاپ عکس رئیس اصلاحات

سیده حمیده زرآبادی

خورشید آنلاین
  • لید خبر: یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از برخورد با دانشجویان در دادسرای عمومی و انقلاب بخاطر ذکر نام و چاپ عکس رئیس جمهور سابق در نشریات دانشجویی انتقاد کرد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از برخورد با دانشجویان در دادسرای عمومی و انقلاب بخاطر ذکر نام و چاپ عکس رئیس جمهور سابق در نشریات دانشجویی انتقاد کرد.

سیده حمیده زرآبادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح  روز  یکشنبه مجلس، با بیان این‌که «جوانان سرمایه‌های کشور هستند» گفت: طبق قانون رسیدگی به تخلفات نشریات دانشگاهی باید توسط کمیته انضباطی دانشجویی و کمیته ناظر بر نشریات انجام شود، اما با دانشجویان به دلیل اظهار نظرهای آنان از جمله در موارد مکرر صرفا به دلیل ذکر نام و چاپ عکس رئیس جمهور محترم سابق توسط دادسراهای عمومی و انقلاب برخورد شده است. از رئیس جمهور، مقامات قضائی، وزیر دادگستری و وزیر علوم انتظار داریم نسبت به حمایت از جوانان دقت نظر بیشتری داشته باشند.

وی همچنین شهادت محسن خزایی خبرنگار صدا و سیما در حین تهیه گزارش از حلب را به خانواده وی و اصحاب رسانه تسلیت گفت و با تبریک به وزرای جدید ارشاد، ورزش و آموزش و پرورش که موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس شده‌اند، یادآور شد: این وزارتخانه‌ها در فرهنگ‌سازی و ایجاد نشاط در جامعه نقش اساسی دارند. ما از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهیم برای بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان، تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و پیش دبستانی همتی کنند و وزرای ارشاد و ورزش هم بستر ایجاد نشاط در جامعه و رسیدگی به وضعیت هنرمندان را در اولویت قرار دهند.

وی با تبریک انتصاب زهرا احمدی پور به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از دولت خواست در بکارگیری بانوان توانمند در مدیریت‌های کلان کشور اهتمام بیشتری داشته باشد.

این عضو فراکسیون زنان مجلس  خواستار ارائه توضیحاتی از وزیر علوم درباره «انتشار مقالات تقلبی در مجلات بین‌المللی»  شد و گفت: یکی از دلایل این پدیده زشت، تاکید بر رشد کمی و نگاه تبلیغاتی به انتشار مطالب علمی است.

نماینده مردم قزوین در در مجلس در پایان با اشاره به قدمت 50 ساله قزوین در فعالیت‌های صنعتی آن اظهار کرد: با این وجود شاهد بیکاری جوانان و تعدیل نیروهای کارگری هستیم و از دولت انتظار داریم نگاه ویژه‌ای به صنعت استان داشته باشد و در آستانه بودجه دولت 96 بی عدالتی که در سال های گذشته در تخصیص بودجه به قزوین صورت گرفته را رفع کنند.

شناسه خبر :2727 
437 کلیک ها  یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 08:17
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا