چاپ کردن این صفحه

تجمع کارگران خودروسازی در مقابل مجلس

  ایلنا: صبح امروز جمعی از کارگران کارخانه‌های خودروسازی استان تهران با تجمع در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت از ظرفیت‌های اشتغال این صنعت شدند.

خورشید آنلاین

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این تجمع که نزدیک به 300 نفر از کارگران شاغل در کارخانه‌های خودروساز و قطعه‌سازی مستقر در استان تهران حضور داشتند با حضور در مقابل مجلس، خواستار تضمین امنیت شغلی خود و سایر همکارانشان شدند.

تجمع‌کنندگان معتقدند در شرایطی که مرزهای رسمی کشور به روی واردات خودروهای خارجی باز نگهداشته شده است ادامه تحریم خرید خودروهای صفر کیلومتر داخلی می‌تواند به ابزاری برای آغاز اخراج کارگران شاغل در این صنعت منجر شود.

به باور این کارگران با آغاز این اتفاق باید شاهد تکرار تعدیل‌های ساختاری باشیم که در سالهای پس از جنگ در کارخانه‌های نساجی، چرم و کفش و لوازم خانگی اتفاق افتاد و باعث شد تا در نتیجه واردات رسمی و غیر رسمی کالاهای مصرفی خارجی، شمار زیادی از کارگران این صنعت شغل خود را از دست بدهند.

همچنین گفته می شود که همزمان با برپایی این تجمع کارگری، فراکسیون کارگری مجلس با ارائه طرحی پیشنهادی خواستار آن شد تا در حمایت از اشتغال کارگران شاغل در صنایع خودروسازی تعرفه‌های مالیاتی واردات خودروهای خارجی تا یک هزار درصد افزایش یابد

 

شناسه خبر :263 
482 کلیک ها  یکشنبه, 29 شهریور 1394 ساعت 06:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)