روحانی:آدم فحاش و دروغگو انقلابی نیست

خورشید آنلاین
  • لید خبر: رئیس جمهور گفت: آن هایی که فکر می کنند با حرف های نادرستشان می توانند ملت بزرگ ایران را مایوس کنند در خطا و اشتباه بسر می برند. وی بیان کرد: مردم بزرگ ایران؛ آدم دروغگو انقلابی نیست، آدم فحاش انقلابی نیست، آن ها که از یاس سخن می گویند با انقلاب اسلامی ایران رابطه ای ندارند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سی و دومین سفر استانی خود به استان مرکزی در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک افزود: برجام پیروزی و نتیجه مقاومت 10 - 12 ساله ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه است.
 
 
وی با بیان اینکه باید از فضای بعد از برجام همه استفاده کنند، اظهار کرد: سفرهای خارجی بعد از برجام برای رونق اقتصادی کشور است، برای آن است که در آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و سراسر جهان بتوان رونق تجاری، سرمایه گذاری خارجی در ایران ایجاد شود.
 
 
رئیس جمهوری ادامه داد: چرا باید کشورهای هم سن ایران در منطقه صادراتشان در سال بیش از 200 میلیارد دلار باشد و صادرات کشور 50 میلیارد دلار باشد؟
 
 
حجت الاسلام و المسلمین روحانی عنوان کرد: ایران با عظمت، ملت با استعداد و ایران امن، همه سرمایه است، آیا ما باید برای گندم، ذرت، برنج و شکر به دیگران نیازمند باشیم؟ ایا نباید از فناوری های نوین در بخش صنعتی و کشاورزی استفاده کرد.
 
 
وی عنوان کرد: در بخش صنعت و معدن بعد از برجام یک میلیارد و 600 میلیون سرمایه خارجی وارد کشور شده است، قراردادها منعقد شده، طرح های اقتصادی نسبت به زمان مشابه 2 برابر شده است.
 
 
رئیس جمهوری اضافه کرد:در دولت تدبیر و امید از زمان شروع فعالیت تاکنون، سه میلیارد و 890 میلیون دلار سرمایه گذاری برای 133 طرح در کشور جذب شده که از این تعداد 58 طرح تکمیل و بهره برداری شده است و 75 طرح در حال تکمیل برای بهره برداری است. 

*مردم نگذارند عده ای گفتمان یاس و فروپاشی را ترویج کنند 

 
رئیس جمهوری گفت: امروز ادبیات ما باید ادبیات انسجام، اتحاد و وحدت ملی باشد و مردم نباید اجازه دهند عده ای گفتمان یاس و گفتمان فروپاشی مدیریت این ملت بزرگ را ترویج کنند.
 
 
روحانی اظهار داشت: آن هایی که فکر می کنند با حرف های نادرستشان می توانند ملت بزرگ ایران را مایوس کنند در خطا و اشتباه بسر می برند.
 
 
وی بیان کرد: مردم بزرگ ایران؛ آدم دروغگو انقلابی نیست، آدم فحاش انقلابی نیست، آن ها که از یاس سخن می گویند با انقلاب اسلامی ایران رابطه ای ندارند.
 
 
وی ادامه داد:هر چه پیشرفت کرده ایم در سایه حمایت شما مردم بوده است، برجام بی تردید برای مردم بوده است، خودکفایی گندم بی تردید برای شما مردم بوده است و رونق اقتصادی که شاهد آن تا پایان امسال هستیم بی تردید برای شما مردم است.
 
 
رئیس جمهوری ابراز کرد: همه زندگی ما عشق به ملت ایران، عشق به انقلاب اسلامی، عشق به امام راحل و عشق به رهبرمان است.
 
 
وی تاکید کرد: آن هایی که فکر می کنند در این مملکت 2 مسیر و دو راه وجود دارد در خطا و اشتباه هستند، یک خط ، یک رهبر و یک دولت در این کشور بیشتر نیست.
 
 
وی ادامه داد: برای عزت و عظمت کشورمان، برای سلامتی رهبرمان، برای وحدت امتمان، برای رونق ایران بزرگمان، برای سربلندی ایران عزیزمان همواره دست ما بسوی آسمان است و بی تردید دعای مردم را خداوند مستجاب می کند.
 
 
روحانی تصریح کرد: به صراحت باید بگوییم تفاوت امسال با2 - سه سال پیش را باید در نظر بگیریم و خدای من گواه است در این جمله من اغراقی وجود ندارد که در سال های قبل در دنیا مسابقه برای تهدید ایران، فشار به ایران و برای تحریم ایران عزیز بود و امروز در سراسر دنیا مسابقه برای ارتباط با ایران است.
 
 
وی افزود: امروز در سراسر دنیا مسابقه برای سرمایه گذاری در ایران عزیز است و امروز در سراسر دنیا مسابقه برای ارتباط تجاری با ایران را شاهدیم و مردم بزرگوار ایران، آینده ما روشن است، مسیر ما روشن است و نباید اجازه دهیم عده ای در این کشور اخلاق ضد حسینی و عاشورایی را ترویج کرده و باید تلاش کنیم در این کشور اخلاق محمدی استقرار پیدا کند.
 
 
رئیس جمهوری افزود: این همه تلاش را ملت بزرگ ایران انجام داد تا فضا برای حرکت ما انجام شود و دیروز اگر می خواستیم راه برویم یا بدویم در مسیر مسابقات جهانی زنجیر تحریمی که روی پاهای اقتصاد ایران بود مانع بود و امروز دیگر این زنجیر نیست ما باید حرکت کنیم.
 
 
وی ادامه داد: مانع اصلی برداشته شده است، روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده است و روز به روز هم این روابط گسترده تر خواهد شد.
 
 

وی اظهار کرد: یک غاصبی باغ ما را غصب کرده بود، ما این غاصب را بیرون کردیم، درب باغ به روی مردم باز شده است یک عده کودک به جلوی درب باغ آمده اند که سیب و گلابی کجاست؟ می خواهیم میل کنیم، جوان و نوجوان عزیز، باغ را از دست غاصب به در آوردیم و نهال لازم به دست ملت بزرگ کاشته ایم و این باغ آماده باروری است اما صبر برای باروری این نهال تازه غرس شده لازم نیست؟

شناسه خبر :2512 
297 کلیک ها  یکشنبه, 02 آبان 1395 ساعت 08:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا