ویکی لیکس ایمیل‌های محرمانه اوباما را منتشر کرد

خورشید آنلاین
  • لید خبر: وبسایت افشاگر ویکی لیکس نخستین بخش از ایمیل‌های رییس جمهوری آمریکا را منتشر کرد که در میان آنها آدرس محرمانه مورد استفاده وی در ارسال ایمیل‌ها دیده می‌شود.

وبسایت افشاگر ویکی لیکس نخستین بخش از ایمیل‌های رییس جمهوری آمریکا را منتشر کرد که در میان آنها آدرس محرمانه مورد استفاده وی در ارسال ایمیل‌ها دیده می‌شود.

شبکه خبری راشاتودی گزارش داد؛ در میان این ایمیل‌ها آدرسی به چشم می‌خورد با عنوان این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2008 از آن برای ارسال ایمیل‌هایش استفاده می‌کرد.

در میان این ایمیل‌ها، یک ایمیل به تاریخ 30 اکتبر 2008 از جان پودستا به باراک اوباما که در آن زمان سناتور بود، دیده می‌شود که یک ضمیمه محرمانه هم دارد و در آن درباره تیم اصلاحات اقتصادی اشاره شده است.

پودستا اکنون رییس کمپین هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکاست و اخیرا نیز ایمیل‌های این مرد فاش شده است.

در یکی از ایمیل‌ها که در ساعت 19:39 به وقت محلی شب انتخابات 2008 انتشار یافته، پودستا به باراک اوباما ایمیلی ارسال کرده که درباره تفکرات و عقاید آخرین لحظه‌ای نشست قریب‌الوقوع گروه 20 است. این ایمیل درست 21 دقیقه پیش از اعلام پیروزی اوباما در انتخابات در رسانه‌های آمریکا به وی ارسال شده است.

شناسه خبر :2487 
226 کلیک ها  جمعه, 30 مهر 1395 ساعت 06:49
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا