مدیرانی که سبد رای روحانی را تهدید می‌کنند

خورشید آنلاین
  • لید خبر: مدیران ارشد و میانی که ممکن است در آستانه انتخابات چرخش‌هایی داشته باشند باید سامانی به خود بگیرند. نیروهای وابسته به دولت گذشته در سطح استان‌ها داریم که این‌ها در انتخابات برای سبد رای آقای روحانی مشکل‌ساز خواهند شد.
 یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت باید از انفعال مدیریتی، اقتصادی و اجرایی خارج شود و انتخابات ۹۶ را جدی‌تر از آنچه که به نظر می‌رسد ببینند.  

عبدالله ناصری روند حرکت اصلاح طلبان را موفقیت‌آمیز توصیف و تصریح کرد: در حال حاضر ترکیب شورای عالی تغییراتی کرده که این مسئله بسیار خوبی است و آمدن امثال دکتر معین و سلامتی و سرحدی‌زاده، سطح شورای عالی اصلاح‌طلبان را ارتقا داده و به نظر می‌رسد فراگیر‌تر هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه در انتخابات سال ۹۶ نامزد اصلاح‌طلبان آقای روحانی است، متذکر شد: با وجود این اما باید حوزه حمایت از آقای روحانی قدری فعال‌تر باشد. باید هرچه زود‌تر ستادهای حمایت از آقای روحانی راه‌اندازی شود. به نظر می‌رسد با اتفاقاتی که رخ داد و آقای احمدی‌نژاد از گردونه رقابت بیرون رفتند فضای انتخابات قدری سرد شود اما گرمای انتخابات بستگی به تلاش ستادهای انتخاباتی نامزد‌ها دارد.

او افزود: شورای عالی در مورد انتخابات شورا‌ها باید چارچوب‌های لازم را دنبال کند و کار را کم‌کم شروع کند. باید فضایی ایجاد کنیم که انتخابات ریاست جمهوری هم فضای پرشوری داشته باشد با توجه به اینکه رقبا هم حرکت‌هایی را هم علیه آقای روحانی شروع کردند و درست نیست که مجموعه آقای روحانی و حامیان وی نسبت به این مسئله انفعال داشته باشند.

ناصری در مورد محدودیت‌های موجود برای برخی اصلاح‌طلبان عنوان کرد: این برخورد‌ها و محدودیت‌ها همیشه قبل از انتخابات‌ها وجود داشته است. اصلاح‌طلبان همیشه با این روند برنامه خود را تغییر نداده‌اند و نخواهند داد. در این انتخابات هم حضورفعال و منسجمی خواهند داشت و تلاش می‌کنند جبهه اصلاحات را فراگیر‌تر کند. رمز پیروزی اصلاح‌طلبان هم حضور جبهه‌ای و فراگیر است و آن را دنبال خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد فشارهای علیه دولت خاطرنشان کرد: این هم یک مسئله طبیعی است جریانی که از مجلس بازماند و نتوانست در مجلس پیروز انتخابات شود الان ابزارهای اطلاع‌رسانی و رسانه‌های قدرتمندی را هم در اختیار دارد و همانطور که گفته شد این فشار‌ها تا انتخابات ادامه خواهد داشت و جز این هم انتظاری نمی‌رود.

او افزود: مهم این است که دولت از حالت انفعال خارج شود و به افکار عمومی نشان دهد که برنامه پرتلاش و فراگیری را برای انتخابات ریاست جمهوری دارد. برخلاف برخی که معتقدند رئیس جمهور مستقر نیاز به ستاد ندارد من معتقدم که باید حتماً ستاد تشکیل شود و از لحاظ افکارسازی عمومی بتواند با رقبای رادیکال خود مقابله کند.

ناصری یادآور شد: مدیران ارشد و میانی که ممکن است در آستانه انتخابات چرخش‌هایی داشته باشند باید سامانی به خود بگیرند. نیروهای وابسته به دولت گذشته در سطح استان‌ها داریم که این‌ها در انتخابات برای سبد رای آقای روحانی مشکل‌ساز خواهند شد.

او گفت: پیش‌بینی من این است که اصولگرایان معتدل مثل انتخابات مجلس دراین انتخابات هم ازجریان حامی آقای روحانی حمایت خواهند کرد اما با توجه به قدرت نهادینه شده که در عرصه اقتصادی و رسانه‌ای دارد قطعاً تلاش می‌کند رقابتی را شکل دهند اما دولت و اصلاح‌طلبان باید به طور جدی برنامه خود را سامان دهند دولت باید از انفعال مدیریتی، اقتصادی و اجرایی خارج شود و انتخابات ۹۶ را جدی‌تر از آنچه که به نظر می‌رسد ببینند.

شناسه خبر :2429 
331 کلیک ها  شنبه, 24 مهر 1395 ساعت 07:24
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا