بازگویی قصه تحریم ها و تلاش برخی افراد برای خالی کردن جیب ملت از زبان جهانگیری در شیراز

دیگر شاهد تغییرات شبانه‌روزی در نرخ ارز نیستیم / بخش قابل توجهی از تحریم‌ها لغو و تورم به‌خوبی کنترل شده است/ نباید با حاشیه‌سازی، بخش‌های مختلف از جمله نفت و پتروشیمی کشور را معطل نگه داریم/ گروه در داخل کشور در دوران تحریم‌ها سعی کردند جیب ملت را خالی کنند

خورشید آنلاین

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز به خوبی در کشور تورم کنترل شده است، گفت: امروز دیگر شاهد تغییرات شبانه‌روزی در نرخ ارز نیستیم و این نشان دهنده این است که فضای اقتصادی برای فعالان اقتصادی قابل پیش‌بینی است.

اسحاق جهانگیری اظهار داشت: امروز کشور در ریل واقعی خود به سمت توسعه و پیشرفت در حال حرکت بوده و موانع پیشرفت از پیش روی اقتصاد نیز برداشته شده است.

وی افزود: باید به اقتصاد حرکت پر شتاب داد و چالش‌های موجود در اقتصاد را برطرف کرد. اقتصاد ایران امروز باید پاسخگوی اقتدار این کشور باشد و فضای اقتصادی آن نیز برای فعالان اقتصادی مشخص شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز به خوبی در کشور تورم کنترل شده است، گفت: امروز دیگر شاهد تغییرات شبانه‌روزی در نرخ ارز نیستیم و این نشان دهنده این است که فضای اقتصادی برای فعالان اقتصادی قابل پیش‌بینی است و دولت مصمم است این مهم را همچنان ادامه دارد.

جهانگیری همچنین با اشاره به موضوع تحریم‌ها گفت: بخش قابل توجهی از تحریم‌ها لغو شده و بخش‌های دیگر نیز باید لغو شود و غربی‌ها نیز به دنبال اجرای برجام هستند و باید کاری انجام داد تا فضای امن اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی از توسعه ظرفیت نفت و گاز در کشور خبر داد و افزود: این مهم یکی از برنامه‌های اولویت‌دار اقتصادی دولت است و با بهره‌برداری از میادین نفتی و گازی هر سال شاهد افزایش ذخایر نفتی و گازی در کشور هستیم.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تنها امسال 150 میلیون مترمکعب گاز متان به ذخایر گازی کشور اضافه شده و در بخش نفت و پتروشیمی نیز برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ادامه دارد.

جهانگیری تصریح کرد: نباید با حاشیه‌سازی، بخش‌های مختلف از جمله نفت و پتروشیمی کشور را معطل نگه داریم و منابع را از دست دهیم، بلکه باید با اراده و پشتکار به‌دنبال توسعه و تقویت ذخایر نفت و گاز در میادین مشترک باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش پتروشیمی پرهیز از خام‌فروشی، ایجاد ارزش افزوده، توسعه صادرات، توسعه بخش خصوصی و فضاسازی برای تلاش سرمایه‌گذاران در بخش خصوصی فراهم است.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین به موضوع تحریم‌ها و نقش گروه‌های مختلف در دوران تحریم اشاره کرد و افزود: در این دوران 2 گروه تلاش کردند که یکی مدیران بنگاه‌ها بودند که در تمام گمنامی، تحریم‌ها را دور زده و ماشین‌آلات را وارد و صنایع را تقویت و به نوعی تحریم‌ها را رفع کردند.

جهانگیری بیان کرد: اما یک گروه دیگر در داخل کشور در دوران تحریم‌ها سعی کردند جیب ملت را خالی کنند و به کشور ضرر و زیان برسانند که نمونه آن می‌توان به خروج 2 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز اشاره کرد، در صورتی که می‌شود با آن 4 پتروشیمی ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت مصمم است با سیاست‌های پیش‌رو سرعت توسعه کشور به‌ویژه در بخش اقتصاد بعد از تحریم‌ها افزایش داده و سیاست اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان یک فرصت در اولویت برنامه‌ها قرار دهد تا با آن شاهد رونق و شتاب در بخش‌های توسعه‌ای کشور بود.

شناسه خبر :1528 
258 کلیک ها  سه شنبه, 29 تیر 1395 ساعت 05:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا