رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس:

بیانیه رئیس جمهوری درباره حقوق های نامتعارف هوشمندانه بود

خورشید آنلاین

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس گفت: بیانیه رئیس جمهوری درباره حقوق های نامتعارف، بیانیه ای کاملا هوشمندانه، مسئولانه، فارغ از نگاه سیاسی و بیانگر عزم دولت تدبیر و امید برای خشکاندن ریشه فساد اداری بود.

به گزارش خورشید آنلاین به نقل از ایرنا،  بهمن حاجات نیا با با اشاره به اینکه حقوق های نامتعارف باید از زوایای مختلف بررسی شود افزود: در ابتدا، فیش های حقوقی نامتعارفی که منتشر می شد مربوط به مدیران مجموعه های دولتی بود اما این موضوع به مدیران قوای دیگر هم تسری پیدا کرد و امروز این موضوع تنها متوجه دولت نیست و سه قوه را شامل می شود.

وی بیان کرد: از طرفی با انتشار این فیش ها، مطالبه اجتماعی نیز برای برخورد با متخلفان شکل گرفته که وظیفه دولت و سایر قوا را سنگین تر می کند.

حاجات نیا گفت: البته در حاشیه این اتفاق، یک سری غرض ورزی های سیاسی نیز اتفاق می افتد که این خارج از اخلاق است.

او ادامه داد: پرداخت حقوق های نامتعارف چیزی نیست که در یکی دو سال گذشته اتفاق افتاده باشد بلکه ریشه در دو دولت و مجلس گذشته دارد اما بروز آن امروز اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: البته حقوق های نجومی در برابر اختلاس ها، برداشت ها و سوء استفاده هایی که از اموال دولتی و بیت المال در دولت قبل انجام گرفته قطره ای در مقابل دریا است و در حقیقت ارقام اختلاس ها را باید نجومی دانست.

حاجات نیا ادامه داد: ما به عنوان فعالان سیاسی و حامیان دولت اجازه نخواهیم داد که بحث حقوق های نامتعارف، بر تخلفاتی که در گذشته روی داده سایه بیاندازد چرا که معتقدیم این اتفاقات تاثیرات و تشعشعات فسادهای گذشته است.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس افزود: البته ریشه فساد دولت های نهم و دهم را در مجلس گذشته می بینیم که مبادلات نامتعارف در آنجا اتفاق افتاد و چشم نظارتی مجلس با پرداخت های غیر متعارف و غیر قانونی بسته شد.

حاجات نیا گفت: شان نظارتی مجلس در دو دوره گذشته ضعف داشت و به رسالت نظارتی خود عمل نکرد.

وی ادامه داد:مجموعه اتفاقات امروز یک فرصت مناسب و یک آزمون بزرگ برای دولت تدبیر و امید است تا به بهترین شکل ممکن و قاطعانه با متخلفان و دست اندازان به بیت المال برخورد کند و مجلس نیز با وضع یک سری قوانین جدید، بدنه نظارتی خود را تقویت کند تا دیگر شاهد تکرار چنین سوء استفاده هایی نباشیم.

او افزود: در بیانیه رئیس جمهوری، امانت داری دولت به خوبی مشهود است و بر برخورد قاطع با پرداخت های نامتعارف تاکید شده است.

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس ادامه داد: امروز رسالت خطیر دولت و مجلس این است که این رگه های تخلفاتی و سوء استفاده های احتمالی را که به عنوان میراثی از دولت قبل باقیمانده و هنوز تداوم دارد شناسایی و رفع کنند.

به دنبال گزارش حقوق های نامتعارف برخی مدیران،رئیس جمهوری اسلامی ایران چهاردهم تیرماه 95 با صدور بیانیه ای خطاب به مردم بر بازکردن گره کور، کهنه و به جای مانده از سالیان دور که با استفاده از گریزگاه های قانونی در ساختار اداری کشور ایجاد شده، تاکید کرد.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی در این بیانیه با تاکید بر اینکه با کسی پیمان اخوت نبسته است، اعلام کرد تمام دستگاه ها موظفند حقوق و مزایای دریافتی مقام های کشوری و لشکری را به صورت حداقل و حداکثر دستمزد و پرداختی ماهانه در تارنمای وزارتخانه یا سازمان ها و همچنین در تارنمای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای آگاهی عموم درج کنند.

شناسه خبر :1420 
270 کلیک ها  دوشنبه, 21 تیر 1395 ساعت 07:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا