الحیات؛

واکنش عربستان به آتش‌سوزی پتروشیمی ماهشهر/ آماده‌باش گارد ملی عربستان

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    "کارشناسان سعودی درباره آلودگی آب ها هم گفته اند که در صورت نشت مواد شیمیایی از محل آتش سوزی به دریا، ممکن است در سطح نسبتا پایینی آب ها نیز آلوده شوند." 

به نقل از روزنامه الحيات، کاشناسان سعودی تأکید کردند که هیچ آلودگی هوا در کشورهای حوزه خلیج [فارس] در پی انفجار و آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی جنوب غرب ایران مشاهده نشده است.

الحیات افزود: گارد ملی عربستان  ضمن آماده باش، رصدخانه ای را تدارک دیده است تا در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک به آلودگی وارد عمل شود.

به نوشته الحیات، این آتش سوزی در درجه اول به خاطر وضعیت جوی و جهت وزش باد، بر مناطق اطراف محل آتش سوزی در جنوب ایران اثر خواهد گذاشت و اگر جهت وزش باد تغییر کند امکان دارد به  آلودگی هوا کشور عمان هم اثر بگذارد.

بنا به این گزارش،کارشناسان سعودی درباره آلودگی آب ها هم گفته اند که در صورت نشت مواد شیمیایی از محل آتش سوزی به دریا، ممکن است در سطح نسبتا پایینی آب ها نیز آلوده شوند. 

خاطر نشان می شود که چهارشنبه گذشته آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان روی داد. در این آتش سوزی هیچ یک از پرسنل آسیبی ندیده‌اند.

شناسه خبر :1378 
522 کلیک ها  جمعه, 18 تیر 1395 ساعت 06:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا