پتروشیمی بوعلی دوباره دچار آتش سوزی شد

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    پس از مهار آتش‌سوزی یکی از برج‌های فرآیندی پتروشیمی بوعلی در ساعات اولیه صبح امروز، دقایقی پیش مخازن این پتروشیمی دوباره دچار حریق شد.

بعد از مهار آتش برج 8001 پتروشیمی بوعلی سینا بندر ماهشهر در بامداد امروز، ظهر امروز شاهد زبانه کشیدن آتش در مخزن 2001 این واحد پتروشیمی بودیم. این مخزن که مملو از ذخایر نفتا است، هنوز در آتش می‌سوزد و با وجود تلاش آتش‌نشانان و ارسال گسترده تجهیزات و فعالیت بالگردهای آب‌پاش، مهار این آتش هنوز میسر نشده است.

ستاد مدیریت بحران تشکیل شده در واحد پتروشیمی بوعلی سینا در خصوص خطر گسترش آتش هشدار داده و دستور تخلیه دیگر مخازن این واحد پتروشیمی صادر شده است.

اکنون به‌طور همزمان تخلیه سایت 4 این واحد پتروشیمی و مخازن آن در حال انجام است تا در صورت گسترش آتش، از شدت یافتن بیش از حد آن جلوگیری شود.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با تاکید بر این مطلب که تاکنون هیچگونه جراحت و تلفات انسانی نداشتیم، اظهار کرد: مقداری زمان می برد تا مواد نفتی موجود در مخزن 2001C بسوزد و چاره ای جز این راه نیست چرا که مهار کامل آتش تا زمان کاهش سطح مواد نفتی در این مخزن سخت است و چند ساعتی طول می کشد تا این اتفاق بیفتد.

شناسه خبر :1376 
206 کلیک ها  پنج شنبه, 17 تیر 1395 ساعت 12:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا