نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

مردم تحمل و ظرفیت تکرار دولتی همچون دولت نهم و دهم را ندارند/تهدیدات زیست محیطی کم تر ازمبارزه با داعش نیست/ روی مسایل مردم با هیچ کسی معامله نمیکنم

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: به جرات میگویم که کشور ما و مردم ما تاب و تحمل و ظرفیت تکرار حتی یک سال دیگر همچون دولت نهم و دهم را ندارند.

بهرام پارسایی پنجشنبه 10 تیر در ضیافت افطاراحزاب اصلاح طلب استان فارس ضمن تقدیر و تشکر از شورای هماهنگی اصلاحات برای برگزاری این نشست با اشاره به آیین نامه داخلی که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد گفت: آیین نامه داخلی از قوانینی است که با دو سوم آراء نمایندگان بسته میشود بنابراین از قوانین بسیار محکم است.اما در انتخاب نمایندگان برای کمسیون های مختلف شاهد بودیم که این قوانین نقص های زیادی دارد و شفاف نیست.

وی ادامه داد: بسیاری از قوانین وجود دارد که شفاف نیستند و سلیقه ای عمل میشود و افراد میتوانند قانون شکنی است بنابراین وظیفه اصلی ما کمک به شفاف سازی قانون و کمک به از بین بردن قانون شکنی و قانون گریزی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم کشور ما در مسایلی که احساسات در آن دخیل است واکنش نشان میدهند گفت: برخی از این واکنش ها  بهره برداری پوپولیستی خودشان را میکنند که این مسایل یک خطر جدی است.

به گفته او رویکرد اول ما ایجاد فضای آرام در کشور است چرا که در  یک فضای آرام، اصلاحات بهتر کار خودش را پیش میبرد.

پارسایی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری آینده تصریح کرد: به جرات میگویم که کشور ما و مردم ما تاب و تحمل و ظرفیت تکرار حتی یک سال دیگر همچون دولت نهم و دهم را ندارند.

وی گفت: بایستی گلایه هایی که وجود دارد را کنار بگذاریم و اولویت اول خود را موضوع انتخابات ریاست جمهوری آینده قرار دهیم.

نماینده مردم شیراز بیان کرد: کسانی که ادعاهایی در دولت های قبل داشتند سودای حضور دوباره در انتخابات ریاست جمهوری را در سر دارند من دلم میخواهد که تایید صلاحیت شود و بداند که مردم دیگرآنها را انتخاب نخواهند کرد.

وی به بحث های پیش  آمده در مورد حقوق های نجومی اشاره کرد و افزود: ما نیز به این موضوع گلایه و نقد داریم اما مسئله مهم تر این است که ببینیم سرچشمه آن  ازکجا بوده و از کجا شروع شده و عوامل آن چه کسانی بودند؟!، قطعا من به عنوان نماینده شما و عضو کمسیون اصل 90 روی این مسایل تحقیق خواهم کرد تا مشخص شود چه کسانی این بخشنامه ها را صادر کردند و در چه دولتی بنای آن گذاشته شده است.

پارسایی  ادامه داد: خواهش دارم کمک کنیم تا فضای جامعه به سمتی نبریم که  افراد سود جو بتوانند راحت موج سواری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسایل زیست محیطی اشاره کرد و گفت: موضوع محیط زیست از دیگر اولویت ماست که نسبت به آن نگرانی داریم و مبارزه و معتقدم که  تهدیدات زیست محیطی کم تر ازمبارزه با داعش نیست.

نماینده مردم شیراز در ادامه اظهار داشت: مدیرانی که همراه دولت نیستند،به صلاح کشور و استان نیز نیستند حتی اگر ادعا داشته باشند، چرا که به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.

وی در پایان افزود: بنده روی مواضع خود هستم و روی مسایل مردم با هیچ کسی معامله نمیکنم.

شناسه خبر :1316 
562 کلیک ها  پنج شنبه, 10 تیر 1395 ساعت 21:56
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا