افزایش مناطق استراتژیک؛

عبور روزانه بیش از ۹۰۰ هواپیما از فراز آسمان ایران

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش گفت: مناطق استراتژیک پدافندی کشور به سه هزارو۷۰۰ منطقه رسیده است.

 امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در این رابطه ادامه داد: درحال حاضر هیچ گلوگاه خاصی در بخش رادار‌ها و موشکی نداریم و در آینده هم در بخش خلیج فارس و دریای عمان تحولات پدافندی خوبی را خواهیم داشت.

وی افزود: با پیشرفت‌های خوبی که در بخش تحقیقات پدافندی به دست آورده‌ایم، مناطق استراتژیک کشور به سه هزار و ۷۰۰ منطقه رسیده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه امروز پدافند هوایی در کل کشور با توجه به تهدیدات در وضع مطلوبی قرار دارد، گفت: علاوه بر تأمین امنیت هوایی در سراسر کشور، به کمک شرکت فرودگاه‌ها و هواپیمایی ایران، امنیت پروازی هواپیماهای عبوری که روزانه بیش از ۹۰۰ پرواز است را هم پوشش می‌دهیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه عبور روزانه بیش از ۹۰۰ هواپیما از فراز آسمان ایران، به سبب وجود امنیت مطلوب هوایی و پروازی در آسمان کشورمان است، افزود: همه پروازهای عبوری از آسمان ایران و پروازهای منطقه‌ای، به وقت، کامل و موشکافانه به وسیله سامانه یکپارچه پدافند هوایی کشور رصد و شناسایی می‌شوند و اگر هواپیمایی قصد نزدیک شدن به مرزهای ما را داشته باشند به آن‌ها اخطارهای لازم داده می‌شود.

امیر اسماعیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشترین پروازهای عبوری از آسمان کشور از استان اصفهان می‌گذرند، گفت: منطقه پدافند مرکزی در اصفهان واقع شده است که وظیفه حفظ و حراست از مراکز هسته‌ای (یو.سی.اف) و نطنز و مجموعه استان‌های چهارمحال و بختیاری و یزد را بر عهده دارد.

شناسه خبر :1264 
235 کلیک ها  یکشنبه, 06 تیر 1395 ساعت 09:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا