پاسخ کنسولگری عربستان

پاسخ کنسولگری عربستان به محسن رضایی/تکذیب می کنیم

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    کنسولگری عربستان سعودی در اربیل عراق با صدور بیانیه‌ای حمایت از گروه‌های تروریستی و اعزام آن‌ها به ایران را منکر شده است.

 چند روز پس از آنکه سرلشکر محسن رضایی از نقش عربستان سعودی در تلاش برای اقدامات تروریستی در ایران خبر داد، کنسولگری عربستان در اربیل عراق منکر این مسئله شد.

به نوشته پایگاه «کردستان 24»، در این بیانیه گفته شده است که ادعای نقش ریاض در درگیری‌های مرزی در ایران «بی‌پایه و نادرست» است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هفته گذشته در اینستاگرام نوشته بود که کنسولگری عربستان سعودی در کردستان عراق دو هسته تروریستی را به مرزهای ایران اعزام کرده است. وی خطاب به مقامات ارشد عربستان نوشت: «دو گروه تروریستی را با فرماندهی کنسولگری خود در اربیل، وارد مرزهای کردستان ایران کردید و همه آنها کشته شدند.» اظهارات رضایی پس از آن مطرح شد که دو گروه تروریستی تلاشی ناکام برای ایجاد ناامنی در شمال غربی کشور داشتند.

بنا بر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این دو گروه که قصد داشتند از طریق «اشنویه» در کشور ایجاد ناامنی کنند، با پاسخ نیروهای سپاه مواجه شده‌اند. 12 نفر از اعضای این دو گروه در جریان درگیری‌های هفته گذشته کشته شدند.

شناسه خبر :1255 
193 کلیک ها  یکشنبه, 06 تیر 1395 ساعت 09:16
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا