فرمانده نیروهای داوطلب مردمی عراق:

فلوجه فقط چند روز با پاکسازی کامل فاصله دارد/ الحاق نیروها به نبرد موصل

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    فرمانده نیروهای داوطلب مردمی عراق اعلام کرد شهر فلوجه تا چند روز دیگر به طور کامل از تروریست‌های داعش پاکسازی می‌شود.

هادی العامری  گفت دو محله معلمین و الشهداء – که پیشتر در تصرف تروریست‌ها بود – از وجود تروریست‌ها پاکسازی شده‌اند و تنها عده‌ای داعشی در محله‌های شمالی و غربی این شهر باقی مانده‌اند.

ارتش و نیروهای مردمی عراق اوایل ماه جاری پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌های دولتی شهر فلوجه به اهتزاز در آوردند. عامری همچنین خاطر نشان کرد بعد از پاکسازی کامل فلوجه نیروهای داوطلب مردمی به عملیات آزادسازی موصل ملحق می‌شوند.

در همین حال، رائد شاکر جودت، رئیس پلیس فدرال عراق، گفت نیروهای امنیتی تا کنون 700 متر در عمق منطقه جولان در شمال فلوجه نفوذ و تلفات سنگینی به تروریست‌های داعش وارد کرده‌اند. وی ادامه داد در این مرحله از عملیات 395 تن از تروریست‌های داعش از جمله «ابو عبیده الانصاری، سرکرده داعش در جولان» کشته شدند.

موصل دومین شهر بزرگ عراق است که در ژوئن 2014 به تصرف تروریست‌های داعش درآمد. حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، با اشاره به اینکه موصل «مقصد بعدی» ارتش در عملیات پاکسازی داعش است، وعده داد این شهر در آینده نزدیک آزاد شود. عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خرداد با مشارکت حدود 22 هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق آغاز شد. این شهر در حدود 50 کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق، قرار دارد و از اوایل سال 2014 در تصرف داعش بود.

شناسه خبر :1246 
197 کلیک ها  یکشنبه, 06 تیر 1395 ساعت 07:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا