روس ها به مصر هدیه نظامی دادند

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    این هدیه نظامی یک ناوچه موشک‌انداز "آر-32" مولنیا است که طی ماه ژوئیه به مصر داده می‌شود و این اقدام در راستای تقویت روابط دو جانبه صورت می‌گیرد.

یک مسئول روسی اعلام کرد که این کشور یک ناوچه موشک انداز ویژه "مبارزه با تروریسم"به مصر اهدا کرده است. دریادار ویکتور کوتشیمازف، رئیس اداره آموزش نظامی در نیروی دریایی روسیه اعلام کرد که روسیه هدیه نظامی خود را طی ماه آتی به مصر تقدیم می‌کند.

وی در ادامه افزود: این هدیه نظامی یک ناوچه موشک‌انداز "آر-32" مولنیا است که طی ماه ژوئیه به مصر داده می‌شود و این اقدام در راستای تقویت روابط دو جانبه صورت می‌گیرد. این کشتی حامل موشک‌های موسکیت است که از سوی نیروی دریایی شوروی در سال 1973 برای رویارویی با نیروهای آلمان، دانمارک و ترکیه طراحی شده است.

طول موشک‌های موسکیت بیش از 9 متر و وزن آن 4150 کیلوگرم است. این موشک توانایی حمل کلاهک‌های جنگی به وزن 300 کیلوگرم و برد 120 کیلومتر را دارد و به دلیل سرعت زیاد می‌تواند از سد سامانه‌های دفاعی عبور کند.

مصر و روسیه مذاکرات خود را در خصوص این کشتی از سال 2014 آغاز کرده بودند. دو کشور اخیرا توافق نامه‌هایی بر صادرات تجهیزات نظامی به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار به مصر امضا کرده‌اند.

شناسه خبر :1245 
177 کلیک ها  یکشنبه, 06 تیر 1395 ساعت 07:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا