ورود غیرقانونی دو قایق آمریکا به آب‌های ایران در خلیج فارس

پس‌لرزه‌های توقیف دو قایق آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه

خورشید آنلاین

با گذشت چند ماه از ماجرای ورود غیرقانونی دو قایق آمریکا به آب‌های ایران در خلیج فارس، خبرها حاکی است که ارتش آمریکا درصدد تنبیه 9 افسر خود از جمله 6 افسر عالی رتبه به خاطر این ماجرا است.

فارن پالیسی در گزارشی اختصاصی درباره ماجرای ورود غیرقانونی دو قایقی آمریکایی بهاب‌های خلیج فارس، از احتمال اخراج و پایان ماموریت 9 افسر آمریکایی شامل 6 مقام ارشد خبر داده است.

این پایگاه نوشته است که «نتیجه یک تحقیق نظامی درباره ماموریت ناشیانه و خطای(نیروهای آمریکایی) در خلیج فارس، احتمالا به پایان خدمت و ماموریت چندین افسر آمریکایی منجر می‌شود».

این پایگاه آمریکایی گزارش داد: «نیروی دریایی آمریکا در حال بررسی این موضوع است که آیا چندین مامور و ملوان خود را به خاطر ماموریتی که سبب شد دو قایق این کشور سهوا وارد آب‌های ایران شدند، تنبیه و مجازات کند یا نه؛ موضوعی که سبب خجالت واشنگتن و یک پیروزی تبلیغاتی برای تهران شد. مقامات نیروی دریایی به «فارن پالیسی» خبر دادند که «پس از پنج ماه تحقیق، فرماندهان نیروی دریایی در حال بررسی و بازنگری در تنبیه 9 نفر در ارتباط با این موضوع(ورود غیرقانونی دو قایق آمریکایی به آب‌های ایران» هستند.

گفته می‌شود 6 تن از این 9 نفر، افسران ارشد هستند و نه افسران رده پایین و یک از آنها کاپیتان «کایل موزز» است که مسئول نیروی عملیاتی خاورمیانه با بیش از 1000 پرسنل را هدایت می‌کند.

شناسه خبر :1208 
184 کلیک ها  پنج شنبه, 03 تیر 1395 ساعت 07:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا