استاندار فارس :

 حمایت همه جانبه مسئولان از اجرای پروژه شهر سلامت ضرورت دارد

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    استاندار فارس از حمایت مسئولان و دست اندر کاران فارس در جهت توسعه و پیشرفت شهر سلامت تاکید کرد.

به گزارش خورشیدآنلاین از شیراز، سید محمد علی افشانی در ادامه از حمایت همه جانبه مدیران اجرایی فارس در جهت توسعه و پیشرفت شهر سلامت شیراز خبر داد و گفت: شهرك سلامت از پروژه‌هاي مهم و اولويت‌دار است که مدیران با در دستور قرار دان این پروژه در راس امور به طور همه جانبه در جهت توسعه و پیشرفت این پروژه تلاش و همکاری می کنند.

به گفته وی با توجه به شرايط پس از برجام، حضور دوو به‌عنوان يك شركت معتبر كره‌اي در شيراز مي‌تواند سرآغاز ورود سرمايه‌گذاران خارجي و داخلي بيشتر در آينده باشد.

افشانی بر این باور است که سرمايه‌گذاري‌ در طرح‌هاي مختلف حتي در شرايط بسيار ايده‌آل و بدون هيج نوع تحريمي، زمان‌بر است؛ چرا كه سرمايه‌گذار بايد با مطالعه دقيق و طراحي كامل وارد عمليات اجرايي ‌شود.

آن طور که استاندار فارس می گوید  تعهداتي كه در جلسات قبل با حضور مديران بخش‌هاي اجرايي در جهت تعامل و همكاري در راه‌اندازي شهرك سلامت شيراز مشخص شده بود، امروز محقق شده است.

افشانی اعتقاد دارد که استان فارس با پنج ميليون جمعيت مركزيت پزشكي جنوب كشور را از گذشته تا امروز داشته است،و دانشگاه علوم پزشكي شيراز در رشته‌هاي پيوند كبد و كليه، قرنيه و كاشت حلزون در جايگاه مطلوبي در دنيا قرار دارد و در ايران نيز برترين‌ها تلقي مي‌شود.

وی به گذشته تاريخي، فرهنگي و تمدني اين استان، ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان در ابعاد مختلف را اشاره کرد و افزود: اهميت موضوع توريسم در فارس و شيراز امروز بيش از گذشته نمود پيدا كرده و در واقع اين مسائل بيانگر اهميت ساخت هرچه سريعتر شهرك سلامت است.

وی بیان کرد: مسؤولان کشور و تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی استان فارس از سرمایه‌گذاری خارجی حمایت می‌کنند

افشانی با اشاره به اینکه مدیران اجرایی فارس خدمات زیربنایی پروژه شهر سلامت را متعهد شده‌اند، گفت: امکانات زیربنایی این پروژه مانند آب، برق و گاز به هر میزان در اختیار شرکت اجراکننده طرح قرار می‌گیرد.

به گفته او مرکزیت ارائه خدمات پزشکی به منطقه جنوب کشور با حدود 20 میلیون جمعیت و نیز کشورهای همجوار و انجام عمل‌های پیوند کبد، قرنیه و کاشت حلزون شنوایی توسط مراکز پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌عنوان معتبرترین دانشگاه‌های خاورمیانه، جایگاه مهم استان فارس را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در موضوع گردشگری سلامت نمایان می‌کند.

وي افزود: اساتيد برجسته دانشگاه علوم پزشكي شيراز تمام تلاش خود را در راستای توسعه شهر سلامت دریغ نمی کنند.

وی بیان کرد: در شرايط پيش آمده پس از توافق هسته اي و برجام همه مسئولين كشور از سرمايه گذاري خارجي حمايت خواهند كرد و انتظار مي رود با توجه به ارتباطات خوبي كه در دوران تحريم بين كره و ايران وجود داشت اين سرمايه گذاري آغازي براي همكاري بيشتر بين شركت دوو و استان فارس باشد و در آينده نيز شاهد همكاري هاي بيشتر در زمينه هاي مختلف باشيم

شناسه خبر :1019 
303 کلیک ها  سه شنبه, 11 خرداد 1395 ساعت 13:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا