پاپ:

اروپا با "تهاجم عرب‌ها" مواجه است

پاپ

خورشید آنلاین
رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سخنرانی در جمع گروهی از مسیحیان فرانسه گفت: اروپا با "تهاجم عرب‌ها" مواجه است و البته این یک حقیقت است.
 
به گزارش خورشید آنلاین و به نقل از شبکه خبری راشاتودی، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: ما امروز می‌توانیم درباره "تهاجم عرب‌ها" صحبت کنیم. این یک حقیقت اجتماعی است. اروپا در طول تاریخ تعداد زیادی حمله را تجربه کرده است اما هربار با آنها مقابله کرده و به سمت جلو حرکت کرده است و خودش را بازسازی کرده و به واسطه تبادلات فرهنگی به پیشرفت رسیده است.
 
پاپ فرانسیس همچنین به تاریخچه مهاجرت در قاره اروپا اشاره کرد و تاثیر مثبت آن را در فرهنگ اروپا ذکر کرده و ادامه داد: اروپا تنها قاره‌ای است که می تواند باعث اتحاد در جهان شود. ما باید به دنبال یک نقش جهانی باشیم و آن را در ریشه‌های فرهنگی خود بیابیم.
 
کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد، اروپا با مشکل حجم زیاد مهاجرانی که به دنبال ورود به این قاره هستند، مواجه شده است و در سال گذشته میلادی 326 هزار مهاجر سوری و 121 هزار و 500 مهاجر عراقی وارد اروپا شده‌اند.
 
این اخبار پس از آن منتشر شد که الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان اتریش و سایر کشورهای حوزه بالکان را به "از میان بردن اروپا" با اعمال محدودیت‌ ‌های مرزی متهم کرده است.
 
وی در جریان مصاحبه با روزنامه بیلد آلمان گفت: آنچه که کشورها روی آن توافق کردند و درباره‌اش تصمیم‌گیری کردند اقدامی غیر دوستانه است.
شناسه خبر :783 
395 کلیک ها  شنبه, 15 اسفند 1394 ساعت 10:49
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا