اعترافات راننده صدام که او را چند ماه پنهان کرد

صدام دیکتاتور عراق

خورشید آنلاین
  • لید خبر: چندین ماه پس از انتشار نخستین اعترافاات راننده صدام که وی را چندین ماه در گودالی در مزرعه خود پنهان کرده بود، بار دیگر گفته‌های وی مورد توجه برخی رسانه‌ها قرار گرفته است.

به گزارش خورشید آنلاین، صدام دیکتاتور معدوم عراق، چندین ماه در گودالی در مزرعه الاخان علاء نامق، راننده خود، پنهان شده بود.

خبرگزاری اسپوتنیک یکشنبه 30 آبان نوشت: سئوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده این است که چگونه آمریکا این گودال " گودال عنکبوت " را یافت و چگونه بدان راه یافت؟

بر اساس اعلام خبرگزاری روسی که پس از چندین سال این حادثه را بار دیگر مطرح کرد، "علاء نامق" نخستین بار حدود دو سال پیش تصمیم گرفت سکوت خود را بشکند و درباره گودالی که صدام در آن زندگی می کرد سخن بگوید.

وی گفت: این گودال را با برادرش قیس حفر کردند که عبارت از اتاقی زیرِ زمین درمزرعه خود بود که زیر نخلی حفر شده بود.

وی افزود: منطقی بود صدام در روستای  محل تولد خود یعنی "قیرا" ی شهر تکریت واقع در ساحل رود فرات میان خانواده و عشیره خود پنهان شود.

به گفته وی، صدام هنگام اقدام ما برای کمک به وی جهت فرار و انتقال میان منازل مختلف منطقه، متون ادبی و شعر می سرود. وی به خاطر اینکه اطمینان داشت که آمریکایی ها برای شناسایی محل پنهان شدن و بازداشت وی تماسها را شنود می کنند؛ از تلفن استفاده نمی کرد.

بنا بر اظهارات راننده صدام، وی سخنرانی های تحریک آمیز زیادی برای هواداران خود جهت  ادامه مبارزه با ارتش آمریکا ایراد کرد و آن را از بیم اقدام آمریکا در تحلیل سخنرانی های ضبط شده جهت شناسایی محل پنهان شدن وی، سخنانش را در ضبط صوت کوچکی ضبط می کرد.

وی افزود: صدام ازمن خواست تا اتومبیل وی را به شهر سامراء ببرم و صدای اتومبیل ها را به هنگام عبوردر نوارهای سخنرانی ضبط کنم تا امریکا را فریب دهیم و نتوانند به ما دست یابند.

گفتنی است، صدام در دوره حکومت جنایت بار خود، دستور سر به نیست کردن دوستان خود یعنی حزب بعث، همکاران و دوستان خود را در نشست مشهوری صادر کرد که فیلم آن موجود است و در سال 1979 خود شخصا بر اجرای این دستورها نظارت کرد، این حادثه آن روزها به توطئه رفقا مشهور شد.

صدام هم چنین درانتفاضه شعبانیه، زشت ترین جنایتها را بر ضد مردم بی دفاع انجام داد. به دستور وی، روستاهای کرد نشین هم با سلاح شیمیایی هدف قرار گرفت که از زشت ترین جنایت های تاریخ است.

وی هم چنین جنگ دراز مدتی را به ایران تحمیل و در آن از سلاح های شیمیایی استفاده کرد.

شناسه خبر :2777 
2015 کلیک ها  دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 05:39
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا