آموزش عناصر داعش در ارتش آلمان!

نیروهای ارتش آلمان

خورشید آنلاین
  • لید خبر: گروه های تروریستی و افراطی عناصر خود را برای کسب مهارت های جنگی ، به آلمان می فرستد.

به گزارش خورشید آنلاین ، سرویس ضد اطلاعات نظامی آلمان (MAD) اعلام کرد، گروه های تروریستی نیروهای خود را برای خدمت کردن در ارتش آلمان به این کشور می فرستند، تا آموزش ببینند و مهارت کافی در استفاده از انواع اسلحه به دست بیاورند.
سرویس ضد اطلاعات نظامی آلمان در بیانیه ای اعلام کرد که بیش از 20 افراطی در نیروهای مسلح (بوندِسوِر) خدمت می کنند، و بیش از 60 نیروی نظامی دیگر نیز مظنون به ارتباط داشتن با گروه های افراطی هستند.
رسانه های آلمان روز شنبه به نقل از منبعی در سرویس ضد اطلاعات نظامی آلمان گزارش دادند که تحقیقاتِ پس از حملات تروریستی آلمان ، فرانسه و بلژیک نشان داد که ده ها افراطی در میان نیروهای ارتش آلمان وجود دارند.

- قانون منع خدمت افراطیون در ارتش

اورزولا فون دِر لایِن وزیر دفاع آلمان برای جلوگیری از خدمت کردن افراطیون در ارتش پیشنویس قانونی را آماده می کند، تا هر کسی که می خواهد به نیروهای مسلح بپیوندد ، لزوماً مراحل سخت گزینش را برای اطمینان از عدم وابستگی اش به گروه های افراطی طی کند و پیش بینی می شود که این قانون سال 2017 اجرا شود.
ارتش آلمان پس از این برای جذب حدود 20 هزار نیروی جدید علاوه بر أخذ  گواهی عدم سوء پیشینه ، با دقت و حساسیت تمام آنها را گزینش خواهد کرد.
ارتش آلمان از سال 2007 تاکنون 24 نفر را به اتهام وابستگی به گروه های افراطی را تحت بازجویی قرار داد و 19 نفر از آنها را اخراج کرد و 5 نفر باقیمانده خدمت خود را به پایان بردند ولی سرانجام معلوم شد که آنها نیز وابسته به گروه های افراطی بودند.
تاکنون حداقل 20 نفر از نیروهای ارتش آلمان به داعش پیوسته اند و در سوریه و عراق می جنگند.

شناسه خبر :2656 
426 کلیک ها  یکشنبه, 16 آبان 1395 ساعت 05:49
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا