احتمال برکناری «آنگلا مرکل» تا یک هفته دیگر

خورشید آنلاین
  • لید خبر: احزاب مخالف دولت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در حال مقدمه چینی برای برکناری مرکل از صدر اعظمی هستند و بر اساس برخی گزارش‌ها وی حتی ممکن است تا یک هفته دیگر سرنگون شده باشد.

 احزاب مخالف دولت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در حال مقدمه چینی برای برکناری مرکل از صدر اعظمی هستند و بر اساس برخی گزارش‌ها وی حتی ممکن است تا یک هفته دیگر سرنگون شده باشد.

رهبر حزب چپگرای "لینکس پارتی" اخیرا تقاضا کرده مرکل از صدر اعظمی کنار رفته زیگمار گابریل رهبر حزب سوسیال دموکرات جایگزین او شود.

سه حزب در حال برنامه ریزی برای سرنگون کردن مرکل از صدر اعظمی هستند که شامل حزب "لینکس پارتی"، حزب سبز و حزب سوسیال دموکرات هستند.   


دیتمار بارچ، رهبر حزب لینکس پارتی گفت: زیگمار گابریل ممکن است در صورتی که خودش و حزب سوسیال دموکرات بخواهند تا چند روز دیگر صدر اعظم جدید آلمان باشد.

بارچ گفته اگر سه حزب مذکور بتوانند بر یک مانیفست کارآمد پیش از انتخاب یک صدراعظم جدید توافق کنند ممکن است مرکل در عرض یک هفته از صدر اعظمی کنار گذاشته شود.

اخیرا در یک نشست متشکل از ۹۰ قانونگذار از سه حزب مخالف مرکل درباره مسائل مناقشه برانگیزی مثل عملیات‌های خارجی ارتش و اصلاحات اجتماعی بحث شد.

این سه حزب از اکثریت کافی در پارلمان برای دادن رای عدم اعتماد به مرکل و انتخاب یک صدر اعظم جدید برخوردار هستند.

برخی سیاست‌های مرکل نارضایتی آلمانی‌ها را در پی داشته که شامل سیاست درهای باز او در قبال ورود پناهجویان و همچنین تامین وام برای کشورهای دارای مشکل مالی در اتحادیه اروپا است.

شناسه خبر :2587 
348 کلیک ها  شنبه, 08 آبان 1395 ساعت 12:51
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا