طرح ویژه سئول برای ترور «کیم جونگ اون»

خورشید آنلاین
  • لید خبر: وزیر دفاع کره‌جنوبی در پارلمان سئول از آماده‌باش ویژه گروهی از سربازان نخبه برای ترور رهبر کره‌شمالی خبر داد.

روزنامه اکسپرس، نوشت: اظهارات هان مین-کو، وزیر دفاع کره‌جنوبی در حالی مطرح شد که پیونگ‌یانگ در حال پیگیری برنامه هسته‌ای خود است و قطعنامه‌های بین‌المللی را همچنان نقض می‌کند.

این مقام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دولت برنامه‌ای برای حذف کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی دارد یا خیر گفت: بله چنین طرحی در دست است. کره‌جنوبی یک ایده و طرح کلی برای هدف‌گیری دقیق تاسیسات موشکی دشمن در نواحی مهم و نیز حذف رهبری دشمن در دست دارد.

شبکه سی ان ان اعلام کرد، همچنان تردیدها درباره نین طرحی وجود داشت اما پاسخ صریح وزیر دفاع کره جنوبی برخی را غافلگیر کرد.

کره جنوبی از زمانی که پیونگ یانگ تهدید کرده که کلاهک‌های هسته‌ای ارتش کره شمالی می‌تواند به طور کامل سئول را به خاکستر تبدیل کند،  لحن خود را علیه رهبری کره شمالی تندتر کرده است

دو کره تابستان امسال جنگ لفظی سنگینی داشتند و در همین بحبوحه گزارش‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه رهبری کیم جونگ اون به شدت متزلزل شده است. رهبر کره‌شمالی با رشد مخالفت‌هایی از سوی سیاستمداران کره‌شمالی و نیز دانشجویان این کشور مواجه و شایعاتی از احتمال کودتای قریب‌الوقوع منتشر شده است.

شناسه خبر :2196 
287 کلیک ها  شنبه, 03 مهر 1395 ساعت 11:48
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا