العهد گزارش داد؛

ارتش سوریه با سامانه اس ۲۰۰ جنگنده صهیونیست را سرنگون کرد

سامانه اس ۲۰۰

خورشید آنلاین
  • لید خبر: پایگاه العهد لبنان اعلام کرد که ارتش سوریه از طریق سامانه موشکی اس ۲۰۰ که ساخت روسیه است، یک جنگنده و یک پهپاد صهیونیستها را در آسمان خود سرنگون کرده است.

به گزارش خورشید آنلاین پایگاه العهد لبنان در گزارشی به بررسی مشخصات و ویژگی سامانه موشکی مورد استفاده ارتش سوریه برای هدف قرار دادن جنگنده های صهیونیستی پرداخته است.

بر اساس این گزارش العهد در این خصوص می نویسد: سامانه موشکی S-۲۰۰ یک سامانه ساخت روسیه و دوربُرد است که با اهداف در سطح متوسط و ارتفاع بالا مقابله می کند و به صورت کلی برای تقابل با جنگنده های مهاجم و راهبردی در راستای دفاع از مرزهای یک کشور طراحی شده است. ارتش سوریه این سامانه را در اختیار دارد؛ در ۲ روز اخیر پس از اینکه ارتش سوریه از این سامانه علیه جنگنده های اسرائیلی استفاده کرد و این جنگنده ها را سرنگون کرد، این سامانه مشهور شد و مورد توجه قرار گرفت.

العهد در ادامه به بیان ویژگی های این سامانه موشکی می پردازد:

-طول: ۱۰ متر

-کلاهک جنگی: قدرت انفجاری بالا

-وزن آن هنگام پرتاب: ۱۰۰۰۰ کیلوگرم

-تعداد موشک ها در سکوی پرتاب: ۱ موشک در سکوی ثابت پرتاب

حداکثر بُرد: ۳۰۰ کیلومتر

حداقل بُرد: ۸۰ کیلومتر

العهد در پایان می افزاید: این سامانه موشکی این توانایی را دارد که آسمان فلسطین اشغالی را به صورت کامل پوشش دهد و بر تحرکات هوایی در بُعد نظامی و شهری تاثیر بگذارد. روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق این سامانه موشکی را به کشورهای معدودی همچون کره شمالی، ایران، سوریه، هند، چکسلواکی، مجارستان و لهستان داده است.

گفتنی است در روزهای اخیر ارتش سوریه یک جنگنده و یک پهپاد صهیونیستی را در آسمان این کشور سرنگون کرد اما رژیم صهیونیستی این موضوع را تکذیب کرد.

شناسه خبر :2072 
383 کلیک ها  پنج شنبه, 25 شهریور 1395 ساعت 05:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا