کناره گیری رئیس هیات امنای بی.بی.سی

رونا آلیسیون فیرهد

خورشید آنلاین
  • لید خبر: 'رونا آلیسیون فیرهد' رئیس هیات امنای شبکه 'بی. بی. سی' (بی بی سی تراست) که پیش از این توسط «دیوید کامرون» نخست وزیر سابق انگلیس به این سمت منصوب شده بود، به دنبال تجدید نظر 'ترزا می' در این تصمیم، اعلام کناره گیری کرد.

به گزارش خورشید آنلاین، شبکه 'بی بی سی' روز چهارشنبه در گزارشی در این مورد گفت: «فیرهد' 55 ساله تصمیم به کناره گیری اش را پس از آن بیان داشت که «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس گفت که او برای باقی ماندن در این سمت بایستی مجدداً تقاضا بدهد.
'بی بی سی' گفت: فیرهد' بیان داشته است که 'ترزا می' قویا او را تشویق کرد که در این روند جدید برای انتصابش شرکت کند اما ترجیح داده است که راه را برای انتخاب فرد جدید دیگری برای این پست باز کند.
«فیرهد» که پیشتر مدیر اجرایی روزنامه فایننشال تایمز بود، به عنوان اولین زن، در اکتبر سال 2014 میلادی به عنوان رییس هیات امنای 'بی بی سی'( بی بی سی تراست) برگزیده شد و دیوید کامرون قبل از جریان استعفایش، از او خواسته بود که این پست را تا سال 2018 میلادی بر عهده داشته باشد.
بی بی سی در سال 1922 با منشور سلطنتی تأسیس شد و در توافق با وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس فعالیت می کند. 
هزینه فعالیت 'بی بی سی' از عوارض سالانه ای که به اجبار از همه خانوارها و شرکت های انگلیسی دریافت می شود، تامین می گردد. 
از سال 2007 فعالیت 'بی بی سی توسط یک هیئت امنای نظارت یعنی «بی بی سی تراست» اداره می شود. 
اعضای هیئت امنای 'بی بی سی '، وظیفه تبیین راهبردهای این شبکه و ارزیابی فعالیت های هیئت مدیره و انتصاب مدیرعامل آن را دارد. 
اعضای هیئت امنا توسط ملکه انگلیس و به سفارش دولت انتخاب می شوند و 10 عضو اصلی و عضو علی البدل دارد.

شناسه خبر :2065 
292 کلیک ها  چهارشنبه, 24 شهریور 1395 ساعت 06:02
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا