کلینتون به ذات‌الریه مبتلا شده است

خورشید آنلاین
  • لید خبر: نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، طبق اعلام پزشک معالجش به بیماری ذات‌الریه مبتلا شده است.

ساعاتی پس از آن‌که «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، محل مراسم یادبود حملات ۱۱ سپتامبر را به دلیل «گرمازدگی» ترک کرد، پزشک او از تشخیص بیماری ذات‌الریه خبر داد.

کارزار انتخاباتی کلینتون گفته است او مدت ۹۰ دقیقه در «منطقه صفر» (محل حملات به برج‌های مرکز تجارت جهانی) در نیویورک، حضور داشت و با شماری از بستگان کشته‌شدگان حملات دیدار کرده‌است؛ «در جریان مراسم او احساس گرمازدگی کرد، در نتیجه محل را ترک و به خانه دخترش رفته است».

این کارزار سپس افزوده بود که «حال او اکنون خیلی بهتر است».

گزارش‌ها حاکی از آن است که ناخوشی کلینتون و بیماری ذات‌الریه، احتمالا هدف حملات و انتقادهای «دونالد ترامپ» رقیب او از حزب جمهوری‌خواه در روزهای پیش‌رو قرار خواهد گرفت.

تندرستی و شرایط جسمی هیلاری کلینتون، پیشتر نیز هدف حملات و انتقادهای ترامپ بوده‌است. رقیب جمهوری‌خواه در ماه‌های گذشته تلاش کرده بود توجه مردم را به وضع سلامتی کلینتون جلب کند. در توئیتی از او در ماه اوت، ترامپ گفته بوده حاضر است گزارشی از وضع سلامت خود منتشر کند و خواسته بود تا رقیب او نیز همین کار را بکند.

کارزار هیلاری کلینتون، اکنون بیانیه‌ای به نقل از دکتر «لیزا بارداک» پزشک معالج او منتشر کرده‌است. دکتر بارداک در این بیانیه گفته او «به دلیل حساسیت، سرفه می‌کرد. روز جمعه پس از سرفه‌های ممتد او، معاینات نشان دادند به ذات‌الریه مبتلا است».

پزشک معالج نامزد حزب دمکرات می‌گوید برای کلینتون آنتی‌بیوتیک تجویز شده، و توصیه شده مدتی را استراحت کند و جدول کاری خود را تغییر دهد: «او را معاینه کرده‌ام، آب کافی به بدون او بازگشته و به خوبی در حال درمان است».

شناسه خبر :2039 
451 کلیک ها  دوشنبه, 22 شهریور 1395 ساعت 07:03
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا